جستجو
بیشتر
پیش از ارتودنسی نامریی چه سوالاتی از دندانپزشک بپرسیم؟
بروزرسانی: ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ نویسنده : امین روغنیان

پیش از ارتودنسی نامریی چه سوالاتی از دندانپزشک بپرسیم؟

|122 بازدید
|
0 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

آیا دندان های نامرتب دارید و می خواهید با اعتماد بنفس بیشتری لبخند بزنید؟ با ارتودنسی نامریی با الاینر شفاف یا اینویزالاین (Invisalign) می توانید لبخند زیبا و جذابی که آرزویش را دارید به دست آورید. ما در این مقاله از سایت دندانپزشکان ایران درباره سوالاتی که باید جوابشان را قبل از شروع ارتودنسی نامریی بدانید صحبت می کنیم.

پیش از ارتودنسی نامریی چه سوالاتی از دندانپزشک بپرسیم؟

برای اینکه اطمینان داشته باشید ارتودنسی نامرئی برای شرایط دندانی شما مناسب است موارد زیر را با دندانپزشک مورد نظر خود در میان بگذارید.

10 مورد از مهم ترین سوال و جواب ها برای کسانی که می خواهند ارتودنسی با الاینر شفاف انجام دهند.

آیا به تازگی درباره روش های ارتودنسی و زیبایی دندان یا درباره بهترین دندانپزشکان شهرتان جست و جو کرده اید؟ اگر جواب شما مثبت است، بخاطر برداشتن اولین گام برای بهبود بهداشت و زیبایی دندان به شما تبریک می گوییم. پیش از این که این تصمیم بزرگ و متحول کننده را بگیرید لازم است پاسخ همه سوالات را در جلسه معاینه و مشاوره دندانپزشکی خود دریافت کنید. برای این که درک درستی از ارتودنسی نامریی با الاینر شفاف و روند درمان داشته باشید ما مجموعه ای از سوال و جواب های متداول برای شما فراهم کرده ایم.

توجه!

قبل از اینکه با مهمترین سوالات در زمینه ارتودنسی نامرئی آشنا شوید می توانید با کلیک بر روی لیست دندانپزشکان متخصص ارتودنسی دندان در شیراز یا دندانپزشکان متخصص ارتودنسی دندان در تهران، دندانپزشک مورد نظر خود را از جدول انتخاب کنید و جهت کسب مشاوره آنلاین و رایگان درباره سوالات خود اقدام فرمایید.

ارتودنسی نامریی با پلاک شفاف چیست و چطور عمل می کند؟

ارتودنسی با الاینر شفاف یکی از مدرنترین روش های دندانپزشکی زیبایی است. در این درمان، دندانپزشک از مجموعه ای از پلاک ها (الاینرها) شفاف استفاده می کند تا به تدریج دندان ها را مرتب کند. این الاینرها ثابت نیستند اما باید ۲۰ تا ۲۲ ساعت در روز از آن ها استفاده کرد. یکی از مزایای این نوع از ارتودنسی راحتی و امکان بیرون آوردن آن ها هنگام غذاخوردن، زدن مسواک و نخ دندان است.

آیا ارتودنسی نامریی برای من مناسب است؟

ارتودنسی با الاینر شفاف می تواند طیف بزرگی از مشکلات دندان از چینش چند دندان تا موارد پیشرفته را درمان کند. دندانپزشک در جلسه مشاوره سلامت دهان و دندان شما را بررسی می کند و به شما کمک می کند تصمیم بگیرید این درمان تا چه میزان برای شما مفید و موثر است.

این درمان چقدر زمان می برد؟

زمان درمان به شرایط هر فرد و سطح مشکلات ترتیب دندان های او بستگی دارد. بطور معمول بازه درمان در محدوده ۶ تا ۱۸ ماه قرار می گیرد. اگر به دنبال دندانپزشکی هستید که برنامه اختصاصی و جزئیات روند درمان (تایملاین درمان) را به شما ارائه بدهد می توانید به متخصصان مورد تایید ما مراجعه کنید.

آیا ارتودنسی شفاف درد دارد؟

اغلب متخصصان و مراجعین معتقدند که الاینر های شفاف در مقایسه با ارتودنسی فلزی درد کمتری ایجاد می کنند. طبیعتا چند روز اول بعد از استفاده از پلاک جدید احساس درد و فشار خفیفی خواهید داشت. این نشان می دهد که درمان موثر است و دندان های شما دارند به وضعیت مطلوب می رسند.
در حین فرآیند درمان چندبار باید به دندانپزشک مراجعه کنم؟

بطور معمول باید برای چک آپ و معاینه هر ۶ تا ۸ هفته به دندانپزشک مراجعه کنید. در این نوبت ها ضمن این که پلاک جدیدی دریافت می کنید، دندانپزشک میزان پیشرفت درمان شما را بررسی می کند. مراجعه منظم در طول درمان باعث می شود علاوه بر اطمینان دندانپزشک از موفقیت پروسه درمان، او بتواند تغییرات لازم برای بهترین نتیجه را ایجاد کند.

پیش از ارتودنسی نامریی چه سوالاتی از دندانپزشک بپرسیم؟

آیا مانند ارتودنسی فلزی، برای خوردن بعضی غذاها محدودیت خواهم داشت؟

یکی از بزرگترین مزایای ارتودنسی نامریی، متحرک بودن الاینر ها است. بنابراین می توانید به راحتی از غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید. تنها کافیست پلاک ها را قبل از خوردن غذا و نوشیدنی (جز آب) بیرون بیاورید و همچنین بعد از صرف هر وعده مسواک بزنید.

چطور از الاینرهای شفاف نگهداری کنیم؟

مراقبت از الاینر ها بسیار آسان است. به آرامی آن ها را با مسواک نرم تمیز کنید و سپس با آب ولرم آبکشی کنید. دقت کنید که استفاده از آب داغ ممکن است باعث آسیب و کج شدن الاینر ها شود. زمانی که از پلاک ها استفاده نمی کنید بهتر است آن ها را در جعبه قرار دهید تا گم یا آلوده نشوند.

آیا حین استفاده می توانم به فعالیت های فیزیکی و ورزشی بپردازم؟

بله. در طول درمان ارتودنسی با الاینر شفاف به راحتی می توانید در فعالیت های فیزیکی و ورزشی شرکت کنید. با این وجود دندانپزشکان توصیه می کنند حین ورزش هایی که برخورد زیادی دارند از محافظ لثه استفاده کنید.

بعد از تمام شدن روند درمان چه اتفاقی می افتد؟

زمانی که پروسه درمانی به پایان رسید دندانپزشک به شما یک نگهدارنده (ریتینر) می دهد تا با استفاده از آن بتوانید نتیجه مطلوب را حفظ کنید. توجه داشته باشید که برای اطمینان از عدم بازگشت به وضعیت قبل، باید طبق توصیه دندانپزشک از نگهدارنده استفاده کنید.

هزینه ارتودنسی با الاینر شفاف چقدر است و آیا گزینه پرداخت قسطی وجود دارد؟

هزینه ارتودنسی نامریی به پیچیدگی و طول درمان شما بستگی دارد. هنگام مراجعه اول و مشاوره ابتدایی دندانپزشک جزئیات خدمات و هزینه ها را به شما ارائه می دهد. همچنین می توانید درباره گزینه های مختلف پرداخت مانند تعداد اقساط و پیش پرداخت سوال بپرسید.

اکنون که می دانید چه سوالات اساسی باید بپرسید با اطمینان می توانید به دندانپزشک مراجعه کنید و بهترین روش ارتودنسی که مطلوب ترین نتیجه برای شما را دارد انتخاب کنید. همین امروز به دندانپزشک مراجعه کنید تا لبخندی جذاب و دندان هایی مرتب بدست آورید.

منبع: مقالات دندانپزشکی PureSmile.co.uk

مقالات پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای پیش از ارتودنسی نامریی چه سوالاتی از دندانپزشک بپرسیم؟ ارسال کنید

0 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :

واتساپ پیامک تلگرام ایمیل