جستجو
۵ راه برای علاقه مند کردن بچه ها به مسواک زدن
بروزرسانی: ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ نویسنده : امین روغنیان

۵ راه برای علاقه مند کردن بچه ها به مسواک زدن

|288 بازدید
|
0 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

آیا کودک شما به ندرت مسواک می زند یا لازم است برای قانع کردن او هر شب انرژی صرف کنید؟ با ما در این مقاله دندانپزشکان ایران همراه باشید تا 5 روش برای علاقه مند کردن بچه ها به مسواک زدن به شما معرفی می کنیم.

۵ راه برای علاقه مند کردن بچه ها به مسواک زدن

والدین می دانند که حفظ سلامت دندان کودکان بسیار ضروری است اما ترغیب آن ها به مسواک زدن منظم اغلب خسته کننده و یک نبرد فرسایشی است. با همه این ها با کمی خلاقیت می توانید کاری کنید که مسواک زدن تبدیل به یک سرگرمی شود که کودک شما آن را دوست دارد.

۱. تبدیل مسواک زدن کودک به بازی

مسواک زدن را برای کودک به یک چالش جذاب تبدیل کنید. قصه یا داستانی درست کنید که در آن کودک تان یک ابرقهرمان است و با میکروب هایی که دندان را خراب می کنند می جنگد. یا شاید ماجراجوهایی هستند که می خواهند گنج پنهان (نقاط تمیز) را در جنگل دندان هایشان پیدا کنند. این نوع از داستان پردازی نه تنها مسواک زدن را جذاب می کند، بلکه آن ها علاقه پیدا می کنند دندان ها را بهتر تمیز کنند.

۵ راه برای علاقه مند کردن بچه ها به مسواک زدن

۲. استفاده از خمیر دندان و مسواک جذاب و قشنگ

خمیر دندان و مسواک هایی که برای بچه ها طراحی می شوند معمولا رنگ های شاد و شکل های جذابی شبیه شخصیت های کارتونی دارند. می توانید از این موضوع برای علاقه مند کردن بچه ها یا لذت بردن آنها از مسواک و رعایت بهداشت استفاده کنید. همچنین می توانید خمیردندان هایی با طعم های مختلف انتخاب کنید که کودک آن ها را بیشتر از طعم همیشگی نعنا دوست دارند.

۵ راه برای علاقه مند کردن بچه ها به مسواک زدن

۳. ایجاد سیستم امتیاز و جایزه برای

یک سیستم جایزه تعیین کنید و به این شکل انگیزه خوبی به کودک برای ایجاد عادت مسواک زدن منظم دندان بدهید. مثلا به ازای هر هفته که کودکتان منظم مسواک بزند به آن ها اجازه دهید یک جایزه کوچک مانند زمان بازی بیشتر یا خوراکی مورد علاقه شان را انتخاب کنند. البته باید دقت کنید که جایزه ها را بر اساس عادات سالم و بهداشت دندان تهیه کنید.

۴. با هم مسواک بزنید

برای علاقه مند کردن بچه ها به مسواک زدن باید بدانید کودکان در بیشتر موارد سعی می کنند از والدین شان تقلید کنند. اگر با هم مسواک بزنید آن ها سعی می کنند مثل شما رفتار کنند. بهترین قسمت این روش آن جاست که به شما اجازه می دهد روش درست مسواک زدن را به آن ها یاد بدهید.

برای علاقه مند کردن بچه ها به مسواک زدن از دندانپزشک اطفال کمک بگیرید

با کمک گرفتن از دندانپزشک باتجربه در رابطه با کودکان می توان به صورت اصولی مسواک زدن را برای کودک شرح داد برای این منظور می توانید به لیست دندانپزشکان اطفال در شیراز یا دندانپزشکان اطال در تهران سایت ما سر بزنید.

۵. مسواک زدن با موسیقی و رقص

یک عادت و روتین درست کنید که آهنگ یا رقص به خصوصی داشته باشد. زمانی که مشغول رقص و آواز باشید دو دقیقه زمان مسواک زدن برای کودک به سرعت سپری می شود. می توانید آهنگ خودتان را بسازید یا از تعداد زیادی آهنگ درباره مسواک زدن که در اینترنت است استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که هدف ما تبدیل مسواک زدن به تجربه ای خوب و لذت بخش است. در این صورت بچه ها این عادت مناسب را در آینده و بزرگسالی هم ادامه خواهند داد. همچنین می توانید مراجعه منظم به دندانپزشک و چک آپ دوره ای فرزندتان را از همین امروز شروع کنید.

منبع: مقالات دندانپزشکی SmileGuide.com

امتیاز شما به این مطلب:
مطالب پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای ۵ راه برای علاقه مند کردن بچه ها به مسواک زدن ارسال کنید

0 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :
واتساپ پیامک تلگرام ایمیل