جستجو
اصلاح لبخند لثه ای بدون جراحی یا با جراحی
بروزرسانی: ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ نویسنده : امین روغنیان

اصلاح لبخند لثه ای – ۴ روش دندانپزشکی برای زیبایی لبخند

|266 بازدید
|
0 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

آیا لبخند لثه ای باعث می شود معذب شوید و هنگام خندیدن دغدغه فکری یا تردید داشته باشید؟ ما در دندانپزشکان ایران ۴ مورد از بهترین روش های با یا بدون جراحی اصلاح لبخند لثه ای را به شما معرفی می کنیم تا با اعتماد بنفس لبخند زیبای خود را به نمایش بگذارید.

اصلاح لبخند لثه ای بیماری های زیبایی لثه

لبخند لثه ای چیست؟

بسیاری از افراد که لبخند لثه ای دارند (به انگلیسی Gummy Smile) ممکن است بخاطر این که هنگامی که لبخند می زنند بخش زیادی از لثه هایشان دیده می شود از خندیدن خجالت بکشند. اما اصلا نگران نباشید چون شما تنها نیستید و راه ها و درمان های متعددی برای این اختلال وجود دارد.

۱: لیفت لثه: جراحی لبخند لثه ای

جراحی لیفت لثه که به آن کانتورینگ لثه نیز می گویند می تواند با اصلاح وضعیت و حالت لثه باعث شود دندان بلندتر به نظر برسد و لبخندی جذاب داشته باشید. دندانپزشک در عمل لیفت لثه به روش های سنتی جراحی یا مدرن مانند لیزر لثه بخش های اضافی لثه را بر می دارد تا با دندان هایی متناسب از خندیدن در جمع خجالت نکشید.

شما می توانید برای دریافت مشاوره آنلاین و رایگان درباره جراحی لبخند لثه همین حالا وارد لیست متخصص جراحی لثه در شیراز سایت ما شوید.

اصلاح لبخند لثه ای لیفت لثه با لیزر یا جراحی لب بالا

۲. جراحی لب بالا برای اصلاح لبخند لثه ای

جراحی زیبایی لب یک روش است که حالت لب بالا را تغییر می دهد تا هنگامی که صحبت می کنید یا می خندید قسمت کمتری از بافت لثه مشخص باشد.

این روش نیازمند برش های کوچک در داخل دهان و لیفت عضلات لب است که با هدف بهبود تقارن و ظاهر لبخند انجام می شود. این عمل به خصوص برای افرادی که خط لب شان بالا است برای اصلاح لبخند لثه ای توصیه می شود.

آیا بیماری های لثه و علائم ژنژویت و پریودنتیت را می شناسید؟

۳. ارتودنسی دندان برای درمان لبخند لثه ای

در برخی موارد علت لبخند لثه ای مشکلات ارتودنسی مانند رشد عمودی دندان بیش از حد معمول و بیش فعالی عضلات صورت هستند.

با روش های دندانپزشکی مانند ارتودنسی فلزی یا نامرئی (اینویزالاین) می توانید این مشکلات ارتودنسی را اصلاح کنید و لبخندی فوق‌العاده بدست آورید.

علاوه بر این با مرتب کردن نظم دندان ها و وضعیت فک، تعادل بیشتری بین لثه، دندان و لب ها برقرار می شود و حتی فرم صورت زیبا تر می شود.

شما می توانید برای دریافت مشاوره آنلاین درباره درمان لبخند لثه با ارتودنسی همین حالا وارد لیست متخصص ارتودنسی دندان در شیراز سایت ما شوید.

اصلاح لبخند لثه ای بدون جراحی با ارتودنسی فلزی یا نامرئی

۴. لمینت یا روکش دندان برای اصلاح لبخند لثه ای

افرادی که ضمن لبخند لثه ای به دیگر درمان های دندانپزشکی زیبایی مانند لمینت یا روکش دندان نیاز دارند می توانند درمان ها را ترکیب و در هزینه و زمان صرفه جویی کنند.

مثلا اگر دندان های شما مشکلاتی مانند تغییر رنگ (زرد شدن)، آسیب فیزیکی (لب پر شدن یا شکستگی) دارند و لازم است آن ها را روکش یا لمینت کنید، دندانپزشک می تواند برای شما اصلاح لبخند لثه ای نیز انجام دهد.

این روش های اختصاصی ترمیم دندانپزشکی باعث می شوند که ظاهر دندان های شما همزمان با وضعیت لثه شما بهبود پیدا کند.

برای اطلاعات بیشتر مجموعه روش های دندانپزشکی زیبایی و اصلاح طرح لبخند را بخوانید.

مروری کوتاه و سخن پایانی دندانپزشکان ایران

حالا که بهترین روش های اصلاح لبخند لثه‌ای با یا بدون جراحی را خواندید، مانند:

  1. لیفت لثه
  2. جراحی لب بالا
  3. ارتودنسی
  4. لمینت و روکش یا درمان ترکیبی

همین حالا می توانید با کمک دندانپزشکان ایران نزدیک ترین و بهترین دندانپزشکانی که در این روش ها تخصص دارند را انتخاب و برای زیبایی صورت و اصلاح لبخند لثه ای خود اقدام کنید.

منبع: مقالات دندانپزشکی زیبایی SmileGuide

امتیاز شما به این مطلب:
مطالب پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای اصلاح لبخند لثه ای – ۴ روش دندانپزشکی برای زیبایی لبخند ارسال کنید

0 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :
واتساپ پیامک تلگرام ایمیل