جستجو
هزینه ایمپلنت دندان در ۱۴۰۳ چقدر است؟ قیمت ایمپلنت واحد تکی، چندتایی و کامل فک بالا و پایین
بروزرسانی: ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ نویسنده : رکسانا سروش

هزینه ایمپلنت دندان در ۱۴۰۳ چقدر است؟ تکی، چندتایی و کامل

|2978 بازدید
|
2 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

ایمپلنت دندان بهترین روش کاشت دائمی دندان برای بازیابی دندان خراب، شکسته یا افتاده است. اما احتمالا زمانی که بازه قیمتی انواع ایمپلنت را بدانید دچار شوک یا تردید درباره «بهترین روش کاشت دندان» از نظر متخصصان شوید. ما از متخصصان ایمپلنت درباره قیمت و هزینه ایمپلنت دندان تکی، چندتایی و ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در سال ۱۴۰۳ پرسیدیم.

قیمت ایمپلنت دندان در ۱۴۰۳ چقدر است؟ تکی، چندتایی و کامل فک بالا و پایین

اطلاعات این مقاله بر اساس مشورت با دندانپزشک متخصص و بورد سلامت مجله فوربز جمع‌آوری و تایید شده است.

هزینه ایمپلنت دندان در شیراز چقدر است؟

هیچوقت دو ایمپلنت دندان حتی برای یک بیمار شبیه به هم انجام نمی‌شوند به همین دلیل همیشه هزینه ایمپلنت بصورت یک بازه قیمتی اعلام می‌شود. به‌طور کلی قیمت خدمات دندانپزشکی مانند ایمپلنت، کامپوزیت و … در شیراز، تهران و شهرهای بزرگ به نسبت کمی گرانتر است.

کاشت دندان به روش ایمپلنت یک عمل جراحی بسیار پیچیده و سخت است و عوامل زیادی در هزینه آن تاثیر دارند. هر مرحله کاشت ایمپلنت هزینه متفاوتی دارد.

عوامل تعیین هزینه دندان یا دندان‌های ایمپلنتی

اصلی ترین عواملی که هزینه ایمپلنت دندان یا دندان‌های شما را تعیین می‌کند:

 • معاینه کامل و دقیق دهان و فک
 • سی تی فک و/یا رادیوگرافی تصویر سه بعدی 3D
 • کشیدن دندان خراب یا شکسته (در صورت لزوم)
 • مارک یا برند سازنده ایمپلنت
 • در موارد خاص بیمار نیاز به پرداخت هزینه اضافی برای پیوند استخوان فک (پودر استخوان) یا لیفت سینوس نیز دارد
 • کاشت ایمپلنت دندان در فک
 • قراردادن قطعه اباتمنت (رابط پیچ فیکسچر ایمپلنت و روکش سرامیکی)
 • طراحی و ساخت روکش دندان در لابراتوار (انواع جنس روکش ایمپلنت زیرکونیا و سرامیکی فلزی PFM)
 • گذاشتن روکش روی ایمپلنت

علاوه بر همه عوامل بالا، هزینه ایمپلنت دندان به تخصص و تجربه دندانپزشک (عمومی یا ایمپلنتولوژیست) بستگی دارد. قبل از شروع کاشت دندان نیاز به سی تی برای بررسی داشتن شرایط و تراکم استخوان فک کافی است. برخی از کلینیک های دندانپزشکی در شیراز عکس OPG را در مطب می‌گیرند.

تفاوت دندانپزشک عمومی با متخصص چیست؟ + انواع تخصص‌های دندان

با وجود همه این هزینه ها، ایمپلنت دندان یک سرمایه گذاری بلند مدت برای سلامتی، زیبایی و راحتی است پس ارزش این قیمت بالا را دارد.

قیمت ایمپلنت دندان در شیراز عوامل تعیین هزینه کاشت دندان یا دندان‌ها ۱۴۰۳

انتخاب جنس و کشور سازنده بهترین ایمپلنت

انواع مختلف برند ایمپلنت ایرانی چینی کره‌ای آمریکایی و سوئیسی وجود دارد که از نظر قیمت، کیفیت و مدت ضمانت فرق دارند. به طور میانگین قیمت ایمپلنت دندان تکی:

 • ایمپبنت تکی ایرانی و چینی زیر ۱۰ میلیون تومان
 • ایمپلنت کره ای ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان
 • و برندهای آمریکایی و سوئیسی ایمپلنت ۲۰ تا ۳۵ میلیون تومان در سال ۱۴۰۳ هزینه دارند.

علت اصلی اینکه قیمت ایمپلنت مشخص و استاندارد نیست تفاوت های کوچک و بزرگ در شرایط و مراحل کاشت برای هر فرد و حتی هر دندان بیمار است. برخلاف خدمات دندان تکی مانند پرکردن دندان، ایمپلنت انواع مختلف و پیچیدگی های زیادی دارد.

بنابراین عوامل متعدد کم هزینه (مانند عکس OPG) یا پرهزینه (لیفت سینوس و پیوند گرافت استخوان) همگی در قیمت نهایی ایمپلنت تاثیر دارند.

البته فاکتورهایی مانند تجربه و تخصص یا موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی نیز می‌توانند قیمت نهایی را بیشتر یا کمتر کنند. مثلا قیمت خدمات کاشت ایمپلنت در کلینیک‌های شهرهای بزرگ تهران، شیراز و اصفهان گرانتر است اما معمولا این هزینه در ازای تجربه و تخصص بیشتر دندانپزشک است.

نتیجه اینکه برای اینکه برآورد دقیقی از هزینه ایمپلنت دندان داشته باشید بهتر است به دندانپزشک متخصص ایمپلنت در شیراز یا شهر خود مراجعه کنید.

انواع ایمپلنت برای بازیابی یک یا چند دندان در شیراز ۱۴۰۳ قیمت ایمپلنت تکی چندتایی با بریج (پل) و دندان مصنوعی کامل با پایه ایمپلنت

انواع ایمپلنت برای بازیابی یک یا چند دندان ( با قیمت ۱۴۰۳)

در ادامه روش های مختلف ایمپلنت که کمک می‌کنند با بازیابی یک، چند یا کل دندانهای فک قدرت غذا خوردن، صحبت کردن و لبخند زیبا بدست آورید معرفی می‌کنیم:

۱. هزینه ایمپلنت یک دندان در ۱۴۰۳ (یک واحد تکی)

ایمپلنت یک پیچ فلزی یا سرامیکی است که داخل استخوان قرار می‌گیرد و به تنهایی کارایی خاصی ندارد. ایمپلنت سه قطعه اصلی دارد. بنابراین علاوه بر پیچ فیکسچر (implant fixture) که معمولا از جنس فلز تیتانیوم یا سرامیک زیرکونیا است، باید هزینه روکش (Crown) و اباتمانت (abutment) که رابط روکش و ایمپلنت است را نیز در نظر بگیرید.

اگر به دلایلی شرایط ایمپلنت را نداشته باشید یعنی استخوان فک تراکم کافی نداشته باشد یا استخوان فک شما بخاطر بیماری لثه تحلیل رفته باشد دو گزینه بجای ایمپلنت برای شما وجود دارد:

 1. جراحی پیوند استخوان یا لیفت سینوس (توسط متخصص لثه) برای بدست آوردن شرایط کاشت دندان
 2. کاشت دندان بدون ایمپلنت (بریج یا پل، دندان مصنوعی و …)

بهترین و ارزان ترین ۶ روش کاشت دندان بدون ایمپلنت

۲. قیمت ایمپلنت چندتایی – کاشت چند دندان نزدیک به هم

اگر بخواهید بیش از یک دندان افتاده یا خراب را جایگزین کنید و دندانها کنار هم باشند، چندین گزینه برای کاشت ایمپلنت دارید و بنابراین هزینه نهایی نیز بسته به نیاز و انتخاب شما متغیر است.

برای مثال اگر قصد کاشت ۳ یا ۴ دندان چسبیده یا نزدیک به هم در فک بالا یا پایین را داشته باشید، می‌توانید تنها با دو ایمپلنت و بریج یا پل دندانی در هزینه صرفه جویی کنید. قیمت کاشت ایمپلنت چندتایی با بریج (پل) حدود ۲۵ تا ۷۰ میلیون تومان هزینه دارد. (۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در آمریکا) ازآنجا که دو پیچ ایمپلنت در فک توانایی تحمل وزن ۳ یا ۴ دندان مجاور را دارند، قیمت و هزینه تمام شده کاشت دندان بسیار کمتر از ۴ واحد ایمپلنت تکی خواهد بود.

۳. قیمت ایمپلنت کامل دندان (ایمپلنت فک بالا و پایین) در ۱۴۰۳

به علت اینکه روش های مختلفی برای کاشت ایمپلنت کامل دندان های فک بالا و پایین وجود دارد، بازه قیمتی و هزینه تمام شده نیز فرق می‌کند. انواع روشها و قیمت ایمپلنت کامل هر دو فک:

۴. ایمپلنت تکی همه دندان‌ها

قطعا گرانترین گزینه کاشت ایمپلنت هر دندان به صورت تکی است. مزیت اصلی این روش امکان حفظ دندان های سالم است و ضمن راحتی بیشتر برای دندانپزشک، گزینه خوبی برای بیمار است. معمولا قیمت ایمپلنت تکی کل دهان بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون و گرانتر از روشهای دیگر است. برای مقایسه این روش حدود ۶۰۰۰۰ تا ۹۰۰۰۰۰ دلار ( ۹۰ هزار دلار) در آمریکا هزینه دارد.

ایمپلنت تکی همه دندان‌ها بهتر است یا کاشت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت؟

۵. کاشت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت

یک روش ارزانتر کاشت دندان مصنوعی متحرک یا ثابت با پایه ایمپلنت است. در این روش ۲ ست کامل دندان مصنوعی جایگزین دندان‌های فک بالا و پایین می‌شوند. برای کاشت دندان مصنوعی با پایه همه دندانهای باقی مانده باید کشیده شوند. هر پروتز دندان مصنوعی با ۴ یا ۶ پیچ ایمپلنت (زیگوماتیک، All on 4 و All on 6) داخل استخوان فک محکم می‌شود.

هزینه این روش بسیار کمتر از کاشت تکی است و برای مثال قیمت ایمپلنت All On 4 برای کاشت دندان مصنوعی با ایمپلنت بین ۶۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان برای هر ست دندان مصنوعی ثابت است. بنابراین برای دندان مصنوعی ثابت پایه ایمپلنت هر دو فک بالا و پایین هزینه دو برابر یعنی بین ۱۲۰ تا ۲۸۰ میلیون تومان است. لازم به ذکر است زیگوماتیک و آل آن فور که ۴ پیچ ایمپلنت در فک دارند جدیدتر و بهتر از All on 6 هستند.

البته هزینه این روش که همه دندانهای یک فک را جایگزین و بازیابی می‌کند ۲۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار در آمریکا است.

هزینه های جانبی ایمپلنت دندان

معمولا کاشت دندان به روش ایمپلنت هزینه مخفی یا اضافی ندارد. اما بهتر است قبل از شروع درمان ابتدا درباره هزینه نهایی با دندانپزشک متخصص ایمپلنت مشورت کنید. تقریبا همه دندانپزشکان از ابتدا هزینه و گزینه های درمان را با شما بررسی می‌کنند.

برای کاشت ایمپلنت بستگی می‌توانید به دندانپزشک عمومی، متخصص ایمپلنت (ایمپلنتولوژیست) و جراح متخصص لثه (پریودنتیست) مراجعه کنید. این موضوع بستگی به پیچیدگی کیس درمانی و وضعیت دندان، لثه و استخوان فک شما دارد و طبیعتا در میزان هزینه ها نیز تاثیر می‌گذارد.

تنها هزینه جانبی بعد از ایمپلنت مربوط به مسکن و قرص های بدون نیاز به نسخه یا آنتی بیوتیک هایی است که باید قبل و بعد عمل جراحی (در صورت تجویز پزشک) مصرف کنید.

از آنجا که کاشت ایمپلنت دندان چند ماه (معمولا بین ۳ تا ۸ ماه) طول می‌کشد امکان پرداخت هزینه ها به صورت قسطی یا در چند مرحله وجود دارد.

برای اینکار لطفا به بهترین دندانپزشک ایمپلنت اقساطی در شیراز مراجعه کنید.

آیا بیمه ایمپلنت دندان را پوشش می دهد؟

خیر، هیچکدام از بیمه های پایه و تکمیلی هزینه ایمپلنت دندان را پرداخت نمی‌کنند. از گذشته درمان کاشت دندان با ایمپلنت «انتخابی» یا زیبایی تلقی می‌شود و درمان ضروری محسوب نمی‌شود. هنوز هم شرکت های بیمه پرداخت هزینه آن را پوشش نمی‌دهند.

البته این مشکل تا حدودی در بیمه‌های تکمیلی گروهی (ارگان ها و شرکت ها) رفع و شرایط به مرور در حال تغییر است. درصد یا سقف پرداخت هزینه برای بیمه تکمیلی گروهی با توجه به نوع قرارداد فرق می‌کند و مبلغ مشخصی ندارد.

برای اطلاعات بیشتر راهنمای پوشش بیمه پایه، تکمیلی و طلایی برای ایمپلنت را بخوانید.

مروری کوتاه بر قیمت ایمپلنت در سال ۱۴۰۳

قیمت ایمپلنت تکی در سال ۱۴۰۳ بین ۸ تا ۳۲ میلیون تومان است. همچنین قیمت ایمپلنت کامل دندان (فک بالا و پایین) حدودا ۱۸۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان در ۱۴۰۳ است. برای مقایسه قیمت ایمپلنت در آمریکا برای واحد تکی ۳۱۰۰ تا ۵۸۰۰ دلار و برای ایمپلنت کامل دهان ۶۰۰۰۰ تا ۹۰۰۰۰ دلار است.

امیدواریم این مقاله دندانپزشکان ایران برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. توصیه می‌کنیم برای آگاهی از قیمت و هزینه‌ها قبل از درمان با دندانپزشک متخصص ایمپلنت در شیراز یا شهر خود و کارشناس بیمه مشورت کنید.

منبع: Forbes و نظر ایمپلنتولوژیست در مورد هزینه کاشت دندان به روش ایمپلنت در ۱۴۰۳

امتیاز شما به این مطلب:
5/5 - (4 رای)
مطالب پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای هزینه ایمپلنت دندان در ۱۴۰۳ چقدر است؟ تکی، چندتایی و کامل ارسال کنید

2 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :
واتساپ پیامک تلگرام ایمیل