جستجو
عفونت ایمپلنت دندان
بروزرسانی: ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ نویسنده : رکسانا سروش

دلایل عفونت ایمپلنت دندان چیست؟

|410 بازدید
|
0 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

در سایت دندانپزشکان ایران تمامی دلایل عفونت ایمپلنت دندان به صورت کامل و خلاصه توضیح خواهیم داد تا بیماران با آگاهی از تمامی این دلایل بتوانند پروسه درمانی خود را با موفقیت پشت سر بگذارند.

دلایل عفونت ایمپلنت دندان چیست؟

یکی از روش های ترمیم دندان با استفاده از ایمپلنت دندان است. عملیات ایمپلنت دندان به عنوان یک راه حل پایدار برای دندان هایی که از بین رفته اند یا پوسیده شده اند، شناخته شده است. با این حال، همانطور که بسیاری از افراد می دانند، عفونت ایمپلنت دندان مشکل شایعی است. در این مقاله، به دلایلی که موجب عفونت می شود و راه حل هایی که برای جلوگیری از آن وجود دارد، پرداخته خواهد شد.

عوامل موثر در عفونت ایمپلنت دندان

یکی از عوامل مهم در عفونت ایمپلنت، عدم تمیز کردن دندان های مصنوعی می باشد. با این حال، به دلیل دسترسی محدود به ایمپلنت دندان، تمیز کردن آن نسبت به دندان های طبیعی سخت تر است. در صورتی که باقیمانده غذاها بر روی ایمپلنت دندان باقی بماند، باعث رشد باکتری ها و عفونت آنها خواهد شد.

دومین عامل موثر در عفونت دندان کاشت شده عفونت لثه است. اگر لثه دندان هایی که محیط اطراف ایمپلنت دندان است، عفونت داشته باشد، باعث می شود که عفونت به ایمپلنت دندان نیز منتقل شود. علاوه بر این، اگر لثه در ایمپلنت دندان بیش از حد قرمز شده باشد، این نشانه مشکلی در سیستم ایمنی تنیده به بیماری است.

راه حل هایی برای جلوگیری از عفونت ایمپلنت

  1. بهترین راه حل برای جلوگیری از عفونت، پاک نگه داشتن دندان های مصنوعی است. برای انجام این کار، باید دندان های مصنوعی را با مسواک نرم و خمیده تمیز کنید. در صورتی که دندان های مصنوعی خم می شوند، می توانید از مسواک های الکتریکی استفاده کنید.
  2. رعایت بهداشت دهان و دندان نیز یکی دیگر از راه حل های موثر برای جلوگیری از عفونت است. این به معنی به روز رسانی وسایل شخصی نظیر مسواک، برس و غیره می باشد.
  3. از ضدعفونی کننده مخصوص دهان نیز می توان برای پاک کردن جای دندان های مصنوعی استفاده کرد. در طول روز، بیماری های خطرناک مثل باکتری ها و ویروس ها در دهان تجمع می کنند، به همین دلیل، مواد ضدعفونی کننده میتواند در پوسته بندی در برابر آنها موثر باشد.
  4. کاشت اصولی و استاندارد ایمپلنت نیز تا حد بسیار زیادی می تواند به از به وجود آمدن این عفونت ها جلوگیری کند، به طور مثال اگر ایمپلنت با برند مناسب به درستی در لثه کاشته شود و روکش آن دقیق و به اندازه باشد غذا کمتر در بین دندان ها گیر می کند.

توجه!

برای اطمینان از انتخاب دندانپزشکی مطمئن و دارای سابقه به لیست دندانپزشک ایمپلنت دندان در شیراز سایت ما سر بزنید.

عفونت ایمپلنت دندان

پیشگیری در مورد عفونت دندان کاشت شده

به طور کلی، پیشگیری از عفونت دندان کاشت شده به دو تا همراه کننده نیاز دارد: نظافت پایدار دهان و تماس با دندانپزشک برای رعایت و مشاوره در مورد مراقبت های مربوط به دندان های مصنوعی.

توجه!

برای دریافت مشاوره به صورت آنلاین می توانید به لیست دندانپزشک ایمپلنت دندان در تهران سایت ما سر بزنید.

با توجه به اینکه تمیز نگه داشتن دندان های مصنوعی و رعایت بهداشت دهان و دندان به عنوان دو عامل اساسی برای جلوگیری از عفونت ایمپلنت شناخته می شوند، باید در نظافت دهان بسیار اهتمام کنید.

نوشیدن آب و رعایت اصول برخورد با جای خالی های دندان های مصنوعی نیز از راه حل هایی است که برای جلوگیری از عفونت دندان کاشت شده مفید هستند.

در نهایت، اگر علائم عفونت را مشاهده کردید (از جمله تورم، درد، خونریزی و یا حساسیت خاصی) حتما باید به دندانپزشک مراجعه کنید. در صورتی که بیشتر رعایت ها و پیشنهادات پیشگیری را دنبال کنید، عفونت نیز می تواند جلوگیری شود.

هر گونه کپی برداری از محتوای فوق بدون درج منبع سایت پیگرد قانونی خواهد داشت.

امتیاز شما به این مطلب:
مطالب پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای دلایل عفونت ایمپلنت دندان چیست؟ ارسال کنید

0 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :
واتساپ پیامک تلگرام ایمیل