جستجو
آیا ایمپلنت دندان شامل بیمه تکمیلی می‌شود؟ راهنمای پوشش بیمه
بروزرسانی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ نویسنده : امین روغنیان

آیا ایمپلنت دندان شامل بیمه تکمیلی می‌شود؟ راهنمای پوشش بیمه

|124 بازدید
|
0 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

نداشتن دندان علاوه بر درد باعث ایجاد مشکل در جویدن، صحبت کردن و زیبایی لبخند و اعتماد بنفس بیمار می شود. امروزه کاشت ایمپلنت دندان بهترین و موفق ترین روش بازیابی دندان است که طبیعتا هزینه زیادی نیز دارد. از آنجا که قیمت ایمپلنت دندان دغدغه بسیاری از افراد است در این مقاله دندانپزشکان ایران پوشش بیمه تکمیلی ایمپلنت دندان را بررسی می کنیم.

بیمه ایمپلنت دندان چیست؟

بیمه ایمپلنت دندان نوع خاصی از بیمه نیست، بلکه برخی از بیمه‌های تکمیلی گروهی (شرکت ها و ادارات) ایمپلنت را نیز در بند قرارداد خود پوشش می دهند. این نوع بیمه‌های تکمیلی با شرایط و سقف پرداخت خاصی هزینه موارد زیر را جبران می‌کنند:

 • خدمات دندانپزشکی که تحت پوشش بیمه پایه (تامین اجتماعی یا خدمات درمانی) نیستند
 • یا بیمه بخشی کمی از هزینه را پوشش می‌دهد

در لیست بهترین متخصصان ایمپلنت شیراز می توانید دندانپزشکان طرف قرارداد بیمه را پیدا کنید

ایمپلنت دندان با بیمه تامین اجتماعی نیروهای مسلح تکمیلی و طلایی

کاشت دندان با بیمه

هیچ کدام از بیمه های پایه هزینه ایمپلنت دندان را پوشش نمی دهند. اما، برخی از بیمه‌های تکمیلی بسته به نوع طرح و شرکت بیمه، ممکن است بخشی از هزینه‌های کاشت دندان را تقبل کنند. در ادامه انواع بیمه‌هایی که ممکن است هزینه ایمپلنت دندان را پوشش دهند بررسی می کنیم:

بیمه تامین اجتماعی

تامین اجتماعی نوعی بیمه پایه محسوب می شود و اصلا هزینه‌های ایمپلنت دندان را پوشش نمی‌دهد. اگر بیمه تکمیلی ندارید می توانید به دندانپزشکانی که خدمات ایمپلنت دندان بصورت اقساطی انجام می دهند مراجعه کنید:

بهترین دندانپزشکان ایمپلنت قسطی دندان در شیراز

ایمپلنت دندان با بیمه نیروهای مسلح

بیمه نیروهای مسلح نیز مشابه تامین اجتماعی، هزینه‌های ایمپلنت دندان را بجز در موارد خاص پوشش نمی‌دهد. به این معنی که در برخی موارد خاص (جانبازان) و با تایید کمیسیون پزشکی نیروهای مسلح، امکان پرداخت بخشی از هزینه‌ها تحت پوشش قرار گیرد.

بیمه تکمیلی

برخلاف بیمه‌های پایه، برخی از بیمه‌های تکمیلی بسته به نوع طرح و شرکت بیمه، ممکن است بخشی از هزینه‌های ایمپلنت دندان را پرداخت کنند. میزان پوشش و شرایط استفاده از این خدمت به نوع قرارداد و بندهای مختلف (سقف و نوع هزینه) در قرارداد بستگی دارد.

بیمه طلایی برای ایمپلنت

معمولا برخی از شرکت های بیمه طرح های ویژه برای پوشش هزینه های کاشت دندان به روش ایمپلنت ارائه می کنند که اصطلاحا به آن بیمه طلایی ایمپلنت می گویند. این دسته از طرح‌ها عموما پوشش گسترده تری نسبت خدمات به بیمه های تکمیلی گروهی دارند. با این حال بیمه طلایی به معنی پوشش کامل هزینه‌های ایمپلنت نیست. بنابراین هنگام انتخاب نوع بیمه باید به شرایط و جزئیات بیمه‌نامه خود مانند سقف و درصد فرانچیز (کسر هزینه) دقت زیادی کنید.

عوامل مهم تعیین کننده هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

عوامل مهم تعیین کننده هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

در بالا انواع بیمه که ممکن است هزینه ایمپلنت را پوشش دهند بررسی کردیم. البته باید دقت کنید میزان پوشش و بازپرداخت هزینه ایمپلنت دندان با بیمه تکمیلی یا طلایی به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند:

 • نوع طرح بیمه تکمیلی
 • شرکت بیمه: شرکتهای مختلف، شرایط و ضوابط خاص خود را برای پوشش هزینه‌های ایمپلنت دارند.
 • تعداد دندان ایمپلنت شده
 • نوع و برند ایمپلنت: ممکن است بیمه با پرداخت هزینه زیاد انواع و برندهای نامتعارف موافقت نکند.
 • هزینه‌های جانبی: هزینه‌هایی مانند جراحی، قالب گیری ایمپلنت، روکش و غیره نیز بر هزینه نهایی ایمپلنت تاثیر می‌گذارد.

صفر تا صد قالب گیری ایمپلنت دندان: انواع قالب گیری ایمپلنت

مراحل استفاده از بیمه تکمیلی برای ایمپلنت

اگر بیمه تکمیلی هستید که هزینه ایمپلنت را تحت پوشش دارد، معمولا برای استفاده از بیمه و دریافت پول خود باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. استعلام از شرکت بیمه: قبل از شروع درمان دندانپزشکی، ابتدا با کارشناس شرکت بیمه تماس بگیرید حتما درباره جزئیات پوشش بیمه‌نامه و هزینه ایمپلنت دندان سوال بپرسید.
 2. انتخاب دندانپزشک طرف قرارداد: اغلب شرکت‌های بیمه با مراکز درمانی یا دندانپزشکان خاصی قرارداد همکاری دارند. پس اول لیست مراکز طرف قرارداد را از شرکت بیمه دریافت کنید و یک دندانپزشک انتخاب کنید.
 3. دریافت تاییدیه دندانپزشک مورد تایید بیمه: پس از معاینه توسط دکتر، از دندانپزشک طرف قرارداد نامه تاییدیه مبنی بر ضرورت کاشت دندان بگیرید.
 4. تهیه و ارائه مدارک و رسید پرداخت: لازم است در طول روند درمان، فاکتورها و مدارک پرداخت هزینه ها را تهیه و جهت ارائه به بیمه نگهداری کنید. (مانند عکس OPG قبل و بعد ایمپلنت)

مروری کوتاه و توصیه دندانپزشکان ایران

کاشت دندان به روش ایمپلنت درمانی موثر برای بازیابی دندان های افتاده، برای لبخندی زیبا و راحتتر جویدن غذا است. با توجه به هزینه بالای ایمپلنت، داشتن بیمه تکمیلی مخصوص می‌تواند بخش قابل توجهی از هزینه ها را پوشش دهد.

لطفا قبل از شروع درمان فراموش نکنید بیمه‌نامه خود را به دقت مطالعه کنید و با کارشناس بیمه درباره جزئیات و شرایط استفاده از بیمه تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره پوشش بیمه ایمپلنت دندان

در بخش پایانی این مقاله به برخی از سوالات متداول درباره ایمپلنت دندان و پوشش بیمه آن پاسخ می‌دهیم:

۱. آیا همه بیمه‌های تکمیلی هزینه ایمپلنت دندان را پوشش می‌دهند؟

خیر، تنها برخی از بیمه‌های تکمیلی خاص پوشش ایمپلنت دارند. البته باید به شرایط مشخص قرارداد و سقف پرداخت هزینه ها توسط بیمه دقت کنید. برای اطلاع از جزئیات، بیمه‌نامه را بخوانید و یا با کارشناس شرکت بیمه تماس بگیرید.

۲. هزینه ایمپلنت با بیمه چقدر است؟

با توجه به عوامل متعدد تاثیرگذار بر هزینه ایمپلنت و اختلاف در بندهای پوشش بیمه با توجه به نوع قرارداد، نمی‌توان رقم مشخصی برای هزینه تمام شده در نظر گرفت. بنابراین توصیه می کنیم برای برآورد هزینه با دندانپزشک و شرکت بیمه خود مشورت نمایید.

امتیاز شما به این مطلب:
5/5 - (2 رای)
مطالب پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای آیا ایمپلنت دندان شامل بیمه تکمیلی می‌شود؟ راهنمای پوشش بیمه ارسال کنید

0 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :
واتساپ پیامک تلگرام ایمیل