جستجو
ایمپلنت زیرکونیا در شیراز
بروزرسانی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ نویسنده : علی مختاری

ایمپلنت زیرکونیا در شیراز + همه چیز در مورد انجام ایمپلنت زیرکونیا

|36 بازدید
|
0 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

ایمپلنت زیرکونیا در شیراز

کاشت ایمپلنت یکی از روش های پرطرفدار و رایج برای جایگزین کردن یک یا چند دندان از دست رفته محسوب می شود. در چند دهه گذشته از ماده ای به نام تیتانیوم برای ایمپلنت دندانی استفاده می شد، اما امروزه زیرکونیا جایگزین این ماده شده است. در حقیقت کاشت دندان مصنوعی با ایمپلنت زیرکونیا روشی غیر فلزی است. ایمپلنت زیرکونیا سفید رنگ بوده و از جنس سرامیک است. این نوع ایمپلنت در سال ۲۰۰۷ برای نخستین بار استفاده شد. در حالی که تیتانیوم از سال ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار می گرفت. ایمپلنت زیرکونیا همچون ایمپلنت های معمولی در درون استخوان فک نصب می شوند و پس از مدتی با استخوان آمیخته می گردد. اگر شما هم یک یا چند دندان خود را از دست داده اید و می خواهید از روش کاشت ایمپلنت استفاده کنید، بهتر است با این روش آشنا شوید.

کاشت ایمپلنت زیرکونیا در شیراز به چه صورت است؟

زیرکونیا هیچ خطری برای بدن انسان نداشته و با محیط دهان کاملاً سازگار است. بد نیست بدانید که کاشت ایمپلنت زیرکونیا در شیراز به لحاظ نوع کاشت و نصب تاج دندان به زمان کمتری احتیاج دارد. علت کوتاه تر بودن زمان کاشت دندان با این نوع ایمپلنت به ساختار آن مربوط است. شایان ذکر است که ایمپلنت های زیرکونیا هم یک تکه هستند و هم دو تکه. در ایمپلنت های یک تکه قسمت تحتانی و رویه ایمپلنت به یکدیگر متصل هستند. به همین خاطر کاشت دندان با انواع دیگر ایمپلنت ممکن است کمی زمانبر باشد. بخش تحتانی ایمپلنت زیرکونیا مثل پیچ بوده و در استخوان فک و لثه پیچ می شود، سپس تاج دندان بر روی آن نصب می گردد.

افرادی که به فلز تیتانیوم حساسیت دارند و یا قصد دارند در زمان کوتاهی دندان مصنوعی داشته باشند، می توانند کاشت ایمپلنت زیرکونیا را انجام دهند. نحوه کاشت ایمپلنت زیرکونیا با ایمپلنت تیتانیوم مشابه و یکسان است. پیش از هر چیز لازم است بدانید که مراجعه به دندانپزشک متخصص ایمپلنت از اهمیت زیادی برخوردار است. به طور کلی، دندانپزشک متخصص پس از بررسی دقیق فتوگرافی، در استخوان فک سوراخی ایجاد می کند و پایه ایمپلنت را درون آن قرار می دهد. در مرحله بعد پروتز یا روکش را بر روی آن نصب می کند. در صورتی که ایمپلنت زیرکونیا در شیراز یه تکه باشد (یعنی اباتمنت به پایه متصل باشد) نصب آن به دقت بیشتری احتیاج دارد.

کاشت ایمپلنت زیرکونیا در شیراز چه مزایایی دارد؟

ایمپلنت های زیرکونیا و تیتانیوم هردو نرخ پذیرش نسبتاً بالایی با بدن انسان دارند. به عبارتی دیگر، استخوان های اطراف ایمپلنت می توانند مثل ریشه های طبیعی دندان رشد کنند. زیرکونیا ماده ای از جنس کریستال است که در زمینه ساخت ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید زمانی که برای ساخت ایمپلنت از زیرکونیا استفاده می شود، ایمپلنت رنگ دندان را به خود می گیرد. به همین خاطر جلوه زیبایی به لبخند افراد می دهد. از دیگر مزایای کاشت دندان با ایمپلنت زیرکونیا در شیراز بدون فلز بودن آن است. از این رو بدون هیچ گونه التهابی با استخوان فک جوش می خورد و هیچ حساسیتی برای فرد ایجاد نمی کند. ایمپلنت زیرکونیا نسبت به سایر ایمپلنت ها ظاهر زیباتری دارد. علاوه بر این، ایمپلنت های زیرکونیا طول عمر، استحکام و انعطاف پذیری بالایی دارند. در مجموع، مزایای این نوع ایمپلنت سبب شده است تا افراد زیادی از آن استفاده کنند.

ایمپلنت زیرکونیا چه معایبی دارد؟

  • استفاده از ایمپلنت زیرکونیا ممکن است با محدودیت مکانی همراه باشد. در برخی موارد فردی می خواهد تمام دندان های فک (بالا یا پایین) را با استفاده از این روش بازسازی کند. در چنین شرایط برای اینکه فرد نتیجه مطلوبی از کاشت ایمپلنت دریافت کند، لازم است برای او اباتمنت های سفارشی ساخته شود تا طراحی ایده آل و زیبایی داشته باشد. در این صورت ممکن است ایمپلنت های یک تکه زیرکونیا قابل استفاده و نصب نباشد.
  • همانطور که در بخش های قبلی به آن اشاره کردیم، ایمپلنت زیرکونیا به صورت یک تکه هم وجود دارد و فقط به روش چسباندن می توان روکش ها را به آن متصل نمود. در برخی موارد ممکن است بافت های اطراف ایمپلنت به چسب حساسیت نشان دهند و مشکل ایجاد کنند. چسب دندان ممکن است به بافت های اطراف ایمپلنت نفوذ کرده و سبب بروز التهاب و یا حتی تحلیل رفتن استخوان فک شود.
  • برای اینکه استخوان فک رشد کند و با ایمپلنت زیرکونیا آمیخته شود، باید زیر لثه بماند. رشد استخوان لثه نیز معمولاً به 6 ماه زمان نیاز دارد. ایمپلنت در فرآیند جراحی در درون استخوان فک قرار می گیرد. بنابراین در طول مدتی که استخوان فک رشد می کند، ایمپلنت باید در جای خود ثابت و بدون حرکت بماند. چنانچه ایمپلنت زیرکونیا در این مدت ثبات خوبی نداشته باشد، جراحی موفقیت آمیز نخواهد بود. همچنین باید آنقدر زیر لثه بماند تا ثبات ثانویه برقرار شود. در ایمپلنت زیرکونیا به صورت یک تکه امکان قرار گرفتن در زیر لثه وجود ندارد. به همین خاطر زمانی که اباتمنت بیرون لثه قرار می گیرد، ثبات ایمپلنت اهمیت بیشتری پیدا می کند.

هزینه کاشت ایمپلنت زیرکونیا در شیراز چقدر است؟

به طور کلی، کاشت ایمپلنت زیرکونیا در شیراز  نسبت به ایمپلنت تیتانیوم هزینه های بیشتری در بر دارد و گران تر است. در حقیقت قیمت موادی که در این روش بکار می روند، بیشتر است؛ اما نمی توان قیمت دقیقی را برای آن تعیین کرد. با این حال برای آگاهی از هزینه دقیق ایمپلنت زیرکونیا می بایست به عواملی همچون موقعیت کلینیک، مهارت دندانپزشک، تخصص او و… توجه نمود. خوب است بدانید که با کاشت ایمپلنت زیرکونیا می توانید از سلامت دهان و دندان خود اطمینان داشته باشید؛ چرا که ایمپلنت زیرکونیا نارسانا بوده و دارای هیچ ترکیب فلزی نمی باشد. این موضوع باعث شده تا احتمال ایجاد باکتری ها به سطح ایمپلنت به حداقل میزان ممکن برسد. بنابراین حتی اگر کاشت ایمپلنت زیرکونیا با هزینه های نسبتاً زیادی همراه باشد، باز هم گزینه مناسبی به نظر می رسد.

نتیجه گیری

رضایت از کاشت ایمپلنت زیرکونیا در شیراز و داشتن دندان هایی با کیفیت، طبیعی و زیبا کاملاً به تخصص، مهارت و تجربه متخصص ایمپلنت در شیراز بستگی دارد. رعایت نکاتی که دندانپزشک پس از کاشت ایمپلنت بر آنها تاکید می کند نیز بسیار مهم است و در ماندگاری ایمپلنت ها تاثیر زیادی دارد. پس اگر می خواهید کاشت ایمپلنت دندان شما موفقیت آمیز باشد، لازم است مراقبت های پس از کاشت را جدی بگیرید. سایت دندانپزشکان ایران اولین و تنها سامانه تخصصی نوبت دهی دندانپزشکی در ایران می باشد. اگر به دنبال یک متخصص ایمپلنت دندان حرفه ای و ماهر هستید، می توانید از وب سایت ما کمک بگیرید. با مراجعه به سایر صفحات وب سایت ما دندانپزشکان ایران می توانید از کلیه خدمات دندانپزشکی، دریافت نوبت و مشاوره استفاده کنید. برای یافتن بهترین متخصص ایمپلنت در شهرهای مختلف کشور سایر صفحات سایت دندانپزشکان ایران را مشاهده کرده و به صورت کاملاً رایگان نوبت بگیرید.

منبع:happyimplant

 

امتیاز شما به این مطلب:
5/5 - (1 رای)
مطالب پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای ایمپلنت زیرکونیا در شیراز + همه چیز در مورد انجام ایمپلنت زیرکونیا ارسال کنید

0 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :
واتساپ پیامک تلگرام ایمیل