جستجو
بیشتر
هزینه جراحی لثه
بروزرسانی: ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ نویسنده : رکسانا سروش

هزینه جراحی لثه در سال 1402 چقدراست؟

|16326 بازدید
|
13 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

هزینـه جراحی لثه

جراحی لثـه برای از بین بردن بیماری های لثه انجام خواهد شد، هنگامی که شما برای درد لثه و یا دندان به متخصص دندانپزشک مراجعه می کنید او با معاینه و عکسبرداری از دندان های شما تشخیص خواهد داد که مشکل شما چیست، اگر مشکل از لثه های شما باشد که بیماری آن با استفاده از دارو و قرص قابل حل نیست در نهایت دندانپزشک تصمیم به جراحی لثه برای شما می گیرد، جراحی لثه نوع های بسیار متفاوتی دارد که بسته به روش جراحی که دندانپزشک برای حل مشکل دندان شما انجام می دهد هزینه های متفاوتی را دارد که در ادامه حدود این هزینـه جراحی لثه ها را برای شما مشخص می کنیم.

هزینه جراحی لثه

عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحـی لثه چیست؟

  • متخصص جراحی لثه : معمولا متخصص جراحی لثه ای که دارای تجربه و حرفه می باشد. نسبت به دندانپزشکی که مبتدی هستند دستمزد بیشتری دریافت می کنند.
  • موقعیت جغرافیایی : انجام جراحی لثه در شهر های بزرگ مانند شیراز، تهران نسبت به شهرستان های کوچک بیشتر می باشد.
  • وضعیت بیمه بیمار:  اگر بیمار تحت پوشش بیمه باشد معمولا مقداری و یا همه هزینـه جراحـی لثـه را بسته به نوع بیمه به بیمار پرداخت می شود.
  • نوع جراحی: همان طور که گفته شد جراحی لثه نوع های متفاوتی دارد که بسته به مشکلات لثه نوع جراحی فرق می کند که هزینه هر کدام نیز فرق دارد.
  • هزینه های جانبی: گاهی اوقات جراحی لثه مقدمه ای برای برطرف کردن مشکلات دندانی است. که بیمار باید علاوه بر پرداخت هزینـه جراحـی لثه هـزینه های دیگری را مانند روکش دندان، ایمپلنت و… بپردازد.

هزینه جراحی لثه

برای مشاهده بهترین دندانپزشکان در شیراز کلیک کنید.

هزینه انواع جراحی لثه: 

هزینه جراحی فلپ:

در این جراحی دندانپزشک لثه را بر می گرداند. و باکتری های زیر آن را به صورت کامل از بین می برد. و سپس لثه را به دندان ها متصل می کند این جراحی برای از بین بردن باکتری های زیر لثه می باشد و هزینه آن بین 2 تا 3 میلیون تومان است.

هزینه جراحی لیفت لثه:

هزینه جراحـی لیفت لثه برای کسانی انجام می شود که لثه های آن ها بیش از حد رشد کرده است و با استفاد از این جراحی دندان های آن ها از زیر لثه بیرون می آید و بیشتر مشخص می شود و جنبه زیبایی دارد هزینه حدودی این جراحی بین 6 میلیون تومان است.

هزینـه جراحـی لثه تحلیل رفته یا جراحی پیوند لثه

هنگامی که لثه به دلیل بیماری از بین رفته یا اینکه مقداری از بافت آن تحلیل رفته باشد، بخشی از بافت دندان را برداشته و به قسمتی که دچار مشکل می باشد پیوند می دهند.  که به آن پیوند لثه Gum Tissue Grafts می گویند. هزینه حدودی آن بین 4 تا 6 میلیون است.

هزینـه جراحـی لثه با لیزر

برخی از بیماری های لثه مانند از بین بردن عفونت و باکتری و یا ایجاد فضا برای انجام روکش دندان با استفاده جراحی لثه با لیزر انجام می شود و هزینه آن حدود 3 تا 6 میلیون تومان است.

هزینـه جراحـی لثه در سال 1402 چقدر است ؟

با توجه به توضیحاتی که در بالا ذکر شد. هزینـه جراحـی لثه با توجه به نوع آن چیزی بین 2 تا 6 میلیون تومان می تواند متغیر باشد.

مقالات پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای هزینه جراحی لثه در سال 1402 چقدراست؟ ارسال کنید

13 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :

واتساپ پیامک تلگرام ایمیل