جستجو
معرفی مجموعه درمان های دندانپزشکی زیبایی
بروزرسانی: ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ نویسنده : امین روغنیان

معرفی مجموعه درمان های دندانپزشکی زیبایی

|381 بازدید
|
0 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

امروزه ظاهر شما بیش از ژنتیک، تحت تاثیر انتخاب ها و وضعیت مالی شما است. این موضوع درباره حالت لبخند شما نیز صدق می کند. در این مقاله از سایت دندانپزشکان ایران، توضیحاتی درباره مجموعه ای از جدیدترین روش های دندانپزشکی زیبایی، معرفی اصلاح طرح لبخند و مزایا و موارد استفاده از این روش های درمانی و زیبایی می پردازیم.

معرفی مجموعه درمان های دندانپزشکی زیبایی

همه ما دوست داریم دهانی خوشبو و لثه و دندان های سالم داشته باشیم که به ما اعتماد به نفس بالا و خیالی راحت برای خوردن غذاهای مورد علاقه مان بدهد. همچنین ترجیح می دهیم آزادانه و با وقار بخندیم و مطمئن باشیم که لبخندمان تاثیری که از آن انتظار داریم بگذارد: یک لبخند زیبا و جذاب که ما را به خوبی معرفی کند و دوست داشتنی نشان دهد.

امروزه می توانید با دندانپزشک خود درباره چیزهایی که در مورد دندان هایتان دوست ندارید صحبت کنید. همچنین می توانید از او درباره گزینه ها و روش های درمانی و هزینه آن مشاوره بخواهید. دندانپزشکان از بهترین و جدیدترین روش های زیبایی دندان از جمله مواد پر کردنی سفید پیشرفته و روکش سرامیکی استفاده می کنند تا شما بتوانید لبخند خود را اصلاح یا طراحی کنید.

تفاوت دندانپزشکی عمومی و دندانپزشکی زیبایی

اگر برایتان سوال شده تفاوت دندانپزشکی زیبایی با ترمیمی در چیست، جواب شما در پاسخ به این سوال است:

آیا می خواهید به دندانپزشک مراجعه کنید تا لبخندی که همیشه آرزویش را داشتید بدست آورید؛ یا اینکه مجبورید برای چک آپ دوره ای و رفع مشکل دندانتان به دندانپزشک بروید؟

اگر جواب شما اولی است، شما به عمل های زیبایی دندان و روش های درمانی مانند: سفید کردن دندان، روکش دندان، ارتودنسی نامریی، یا اصلاح طرح لبخند نیاز دارید.

اگر به دنبال متخصص زیبایی دندان در شیراز هستید در دندانپزشکان ایران می توانید بهترین و با تجربه ترین متخصصان و طیفی از روش های درمانی با قیمت مناسب را پیدا کنید و همچنین ممکن است قبل از هر نوع درمان زیبایی نیاز به درمان های پیش زمینه باشد که با مراجعه به لیست دندانپزشکان شیراز می توانید دندانپزشکان مختلفی را در تخصص های مختلف ببینید و از آن ها مشاوره آنلاین دریافت نمایید.

معرفی مجموعه درمان های دندانپزشکی زیبایی

اصلاح طرح لبخند

روش های اصلاح طرح لبخند، وضعیت دهان و دندان را بهبود می بخشند، دندان ها را سفید، و لبخند را زیبا می کنند و حتی شامل جلوگیری از پوسیدگی و مرتب کردن دندان نیز می شود. اگر از لثه و دندان های خود ناراضی هستید، اصلاح طرح لبخند به شما لبخندی زیبا می بخشد و اغلب مشکلات دندان هایتان را برطرف می کند. پزشکان و متخصصان مورد تایید ما تجربه فراوانی در اصلاح طرح لبخند و ساخت لبخندی شگفت انگیز و بی نقص دارند.

اگر از جنبه هایی از دندان، لثه و یا لبخندتان ناراضی هستید، شما فرد مناسبی برای درمان با روش اصلاح طرح لبخند – یک روش مدرن و ویژه دندانپزشکی برای بهبود و زیباسازی لبخندتان هستید. با اینکه هدف اصلی این روش، زیبایی ظاهری شما و لبخندتان است، در طول روند درمان بسیاری از مشکلات دندان شما حل می شوند.

بیشتر درباره زیبایی لثه و اصلاح لبخند لثه ای بخوانید.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند یک روش درمانی و زیبایی دندان است که از چندین روند درمان پیاپی تشکیل می شود. این روند اغلب روی چندین دندان صورت می گیرد تا لبخندی متوازن و زیبا، و ظاهری فوق العاده به دهان و دندان شما ببخشد.

چطور بفهمیم اصلاح طرح لبخند برای ما مفید و موثر است؟

فرآیند اصلاح طرح لبخند، ضمن ارایه ظاهری زیبا به دهانتان، از صدمه و آسیب بیشتر به دندان ها جلوگیری می کند. دندانپزشک چندین روش و گزینه به شما ارایه می دهد تا از بهترین و زیباترین فرآیند درمانی بهره ببرید. از آن جا که هر دهان منحصر به فرد است، دندانپزشک لثه و دندان های شما را معاینه می کند تا بهترین رویکرد برای درمان شما انتخاب شود. دندانپزشک همچنین رنگ پوست، مو و دندان های دیگر شما را در نظر می گیرد تا بهترین شکل و رنگ در تناسب با چهره شما، برای دندانتان انتخاب شود.

هنگام بررسی لبخند توسط دندانپزشک، مشکلات دهان و دندانی که می خواهید رفع کنید بررسی می شوند. تنها با یکی از روش های اصلاح طرح لبخند، مشکلات متعددی درمان می شوند. برای نمونه موارد زیر برای بهبود وضعیت دندان های آسیب دیده بکار می روند:

دندانپزشکی زیبایی برای دندان های آسیب دیده

  • لکه یا تغییر رنگ دندان:

لکه یا تغییر رنگ دندان باعث می شود فرد پیر و ناسالم تر به نظر برسد. براق کردن و سفید کردن دندان، شما را جوان، سالم و شادابتر نشان می دهد. دندانپزشک حرفه ای با توجه به رنگ پوست و حالت چهره، رنگی را انتخاب می کند که بطور طبیعی با صورت شما متناسب باشد و لبخندی پر انرژی و سرشار از اعتماد به نفس برای شما به ارمغان بیاورد.

بهترین دندانپزشکان بلیچینگ دندان در شیراز با بهترین قیمت و مواد با کلیک قابل مشاهده هستند.

معرفی مجموعه درمان های دندانپزشکی زیبایی

  • لبخند لثه ای و لثه های نامتوازن:

می توان به خط لثه نامتوازن یا کج شکل جدید داد و ضمن تنظیم خطوط لثه، حالت لبخند را بهبود بخشید.

  • دندان های کج، شکسته، لب پریده یا غیر همسطح:

امکان ترمیم دندان های آسیب دیده و ترک خورده برای بدست آوردن دندان های سالم و بی نقص وجود دارد. دندان های بدون ترک و شکستگی باعث می شود ظاهری دوستانه، جوان و جذابتر داشته باشید.

  • پوسیدگی دندان:

اگر هنگام مراجعه و بررسی متوجه شدید پوسیدگی دندان دارید، می توانید با دندانپزشک درباره گزینه و انتخاب های ممکن مشورت کنید. گذاشتن تاج دندان، روکش و بریج (پل) همگی گزینه هایی هستند که برای افرادی که پوسیدگی دندان دارند امکان پذیر است. دندانپزشک قسمت های پوسیده و آسیب دیده را جدا می کند و بهترین گزینه برای لبخند زیباتر را به شما ارایه می دهد.

  • سایش شیمیایی دندان:

بهترین کار در برخورد با سایش یا اروژن دندان، پوشاندن آن جهت پیشگیری از حساسیت، حفظ ساختار و کاهش زرد شدن آن است. حفظ قسمت سالم دندان، با ترمیم از طریق روکش سرامیکی، گذاشتن تاج یا کامپوزیت، برای محافظت لازم و توقف آسیب بیشتر و بهبود ظاهر دندان ضروری است.

دندانپزشکی زیبایی برای منظم کردن دندان ها

  • فاصله بین دندان ها، قرار نگرفتن دندان های فک بالا و پایین روی هم و دندان های کج:

دندان های کج یا نامنظم را می توان با ارتودنسی یا استفاده از الاینر شفاف مرتب و تصحیح کرد. همچنین امکان استفاده از روکش برای پوشاندن و پر کردن فضای بین دندان ها و دادن ظاهری یکدست، منظم و همسطح وجود دارد.

  • دندان های افتاده یا از دست رفته:

فضای خالی که در پی از دست دادن دندان ایجاد می شود احتمال پوسیدگی و بروز مشکلاتی در جویدن و ظاهر لبخند ایجاد می کند. دندانپزشک می تواند فضای خالی را با پل، دندان مصنوعی تکی یا ایمپلنت دندان پر کند و لبخند و سلامت دهان شما را ترمیم کند.

ایمپلنت دندان چیست؟ آنچه در مورد ایمپلنت دندان باید بدانید

درمان لبخند، شامل روش ها و فرآیندهای درمانی متفاوت و راه هایی برای پوشش یا منظم کردن دندان می شود. بسته به میزان آسیب و نظم فعلی دندان ها، دندانپزشک ممکن است ارتودنسی، روکش، کامپوزیت یا سفید کردن دندان را توصیه کند. دندانپزشک مجرب با شما همکاری و همفکری می کند تا درمانی اختصاصی و سفارشی که لبخند مدنظرتان را بسازد، طراحی شود.

گزینه هایی برای زیبایی دندان

روندهای درمانی که می توان برای اصلاح طرح لبخند بکار برد بسیار گسترده هستند. باور عمومی این است که ماده پر کننده رنگ دندان، روکش و تاج، تنها گزینه ها و روش های درمان برای مشکلات ظاهری و معضلات دندان هستند. اغلب اوقات بیمار در اینترنت عکسهای قبل و بعد روکش سرامیکی برای دندان های نامنظم یا با فاصله را جست و جو می کند. در نتیجه زمانی که به دندانپزشک مراجعه می کند، از این که لازم نیست ظاهر طبیعی لبخند خود را شبیه به سلبریتی ها مصنوعی کند خوشحال می شود.

اصلاح دندان های کج و با فاصله یا مشکلات انطباق فک

در گذشته، بسیاری از بزرگسالانی از گذاشتن سیم کشی ارتودنسی خجالت می کشیدند و امتناع می کردند. بنابراین برای درمان مشکلات اوربایت و آندربایت (قرار نگرفتن دندان های فک بالا و پایین روی یکدیگر) دندان ها تنها می توانستند از روش های جایگزین مانند گذاشتن تاج، روکش و پل بهره ببرند. اما امروزه، ارتودنسی نامریی با الاینر شفاف به اولین و بهترین گزینه برای صاف و منظم کردن دندان ها تبدیل شده است. با این که روند درمانی با این روش کمی طولانی است و بین ۶ تا ۱۲ ماه زمان می برد، کاملا ارزش انجام دادن را دارد.

معرفی مجموعه درمان های دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی برای دندان های کوچک و لبخند لثه ای

اگر دندان های کوچکی دارید ممکن است لبخند لثه ای یا دندان های نامتناسب و نامنظم داشته باشید. روشهای اصلاح طرح لبخند، با بهره از روکش سرامیکی و انواع عمل زیبایی، امکان داشتن دندان هایی بزرگتر را به شما می دهند. علاوه بر این، شکل و خط لثه زیبا و موزون برای شما به ارمغان می آورند. این درمان بسیار سریع است و طی دو تا سه مراجعه انجام می شود.

شما می توانید برای تمامی درمان های مرتبط به لثه خود به لیست دندانپزشکان متخصص جراحی لثه در شیراز سایت ما مراجعه نمایید.

اصلاح لبخند لثه ای: ۴ مورد از بهترین روش های اصلاح لبخند

اصلاح طرح لبخند برای دندان های بلند

به افرادی که تحلیل لثه دارند و بخشی از ریشه دندان در معرض دید قرار گرفته، عمل پیوند لثه شدیدا توصیه می شود. در این روش درمانی، امکان ترمیم یک یا چند ناحیه تحلیل رفته وجود دارد. اغلب اوقات دندان هایی که این وضعیت را دارند با باندینگ کامپوزیت یا مواد رنگ دندان پوشیده می شوند. با این وجود، باندینگ کامپوزیت نه دایمی و نه حتی زیباست. مواد کامپوزیتی در تماس با غذا و نوشیدنی تغییر رنگ می دهند و پس از مدتی ریشه دوباره مشخص می شود. لازم به ذکر است که این روش حساسیت ناشی از آشکار شدن سطح ریشه بوجود می آید را کاهش می دهد. در طرف مقابل، پیوند لثه عامل اصلی، مشکلات بهداشتی و زیبایی را با رویکردی آسان، قابل پیش بینی که عملا دایمی است، درمان می کند.

لازم است بدانید بیماری لثه (پریودنتال) چیست و چه علائمی دارد؟

دندانپزشکی زیبایی با ترمیم تاج و آنلِی (سطح جونده)

دندانپزشک با استفاده ازآنلی و تاج سرامیکی، مشکلاتی مانند لب پر شدن، شکستگی، لبه های تیز و ناهمسان را با تغییر شکل، رنگ و اندازه دندان ترمیم می کند. در این روش ها، همه تلاش ممکن برای حفظ بخش های سالم دندان اصلی انجام می شود. استفاده از سرامیک برای ترمیم دندان کمک می کند لبخندی طبیعی، شاداب و درخشان داشته باشید. این ماده جدیدترین و مدرنترین ماده ترمیمی است و اغلب بیماران آن را می پسندند.

آیا به دنبال بهترین دندانپزشک در شهرتان هستید؟

پیشنهاد ما، مراجعه به کلینیک های تخصصی دندانپزشکی است که در اکثر زمینه های روش های درمانی و زیبایی تخصص و فعالیت دارند. حضور متخصصان مختلف در یک مرکز، ضمن آرامش خاطر، باعث می شود بیمار تحت بهترین روش درمانی مناسب با وضعیتش قرار بگیرد.
تشخیص دقیق و مدیریت درمان، مهمترین قسمت رسیدن به بهترین نتیجه برای همه بیماران است. انتخاب درمانی که بیشترین زیبایی، دوام و کمترین تهاجم و هزینه را داشته باشد، خصوصیات یک دندانپزشکی زیبایی بی نظیر و طرح لبخند عالی است.

هزینه دندانپزشکی زیبایی

هزینه درمان شما به متغیرهای درمان انتخابی، مواد مصرفی، هدف و درجه پیشرفت کیس بستگی دارد. قبل از شروع روند درمان، از دندانپزشک خود نوبت مشاوره و برنامه ریزی درمان درخواست کنید. تنها بعد از نهایی شدن این گام، دندانپزشک می تواند گزینه ها و هزینه دقیق درمان به درستی به شما توضیح بدهد.
مسایل مالی همیشه یکی از اصلی ترین دغدغه های بیماران در مراجعه به دندانپزشک است. هدف ما نیز معرفی به صرفه ترین و بهترین خدمات دندانپزشکی توسط مجربترین متخصصان دندان به شماست.

اگر دوست دارید تا لبخندی که همیشه آرزویش را داشتید، تجربه کنید، حتما همین حالا اولین گام را بردارید و نوبت ویزیت و مشاوره بگیرید، با ما تماس بگیرید تا اولین نوبت دندانپزشکی زیبایی خود را رزرو کنید.حتی اگر در شهر تهران زندگی می کنید لیست بهترین دندانپزشکان زیبایی تهران سایت ما را برای مشاهده نمونه کار و اخذ نوبت فراموش نکنید.

منبع: مقالات سلامتی کلینیک دندانپزشکی PureSmile.co.uk

امتیاز شما به این مطلب:
مطالب پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای معرفی مجموعه درمان های دندانپزشکی زیبایی ارسال کنید

0 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :
واتساپ پیامک تلگرام ایمیل