جستجو
بهترین مواد و برند بلیچینگ دندان
بروزرسانی: ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ نویسنده : رویا حسینی

بلیچینگ دندان و بهترین مواد و برند آن

|119 بازدید
|
0 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

بلیچینگ دندان و بهترین مواد و برند آن

یکی از روش های سفید سازی دندان ها، بلیچینگ دندان است. دندان های سفید، باعث افزایش اعتماد به نفس و داشتن لبخندی زیباتر می شود. بلیچینگ دندان به دو روش قابل انجام است:

  • روش خانگی
  • مراجعه به دندان پزشک

بهترین مواد و برند بلیچینگ دندان

مراقبت و رسیدگی دندان ها همیشه قابل اهمیت بوده و هست. استفاده از مواد و برند های بی کیفیت و نامطلوب برای انجام بلیچینگ دندان میتواند باعث آسیب به دندان ها و لثه شود. پس برای دوام بیشتر دندان ها بهتر است به طور کلی تمام چیز های مرتبط به دندان ها، دارای مارک و برند مناسبی باشد تا با اطمینان بیشتر و خیالی آسوده از آن ها استفاده شود.

دلایل استفاده از مواد عالی و برند های مطلوب بلیچینگ دندان

  • ایمنی
  • اثربخشی
  • دوام

ایمنی دندان

همانطور که در همه چیز در مورد بلیچینگ دندان گفته شد، استفاده از مواد نامرغوب و بی کیفیت میتواند به دندان ها آسیب برساند به ویژه در مورد بلیچینگ که میدانیم میتواند باعث حساسیت و آسیب به دندان ها شود. استفاده از مواد و برند های عالی برای بلیچینگ دندان میتواند ایمنی دندان های شما را تضمین کند چرا که این مواد معمولاً حاوی مواد فعالی هستند که به دندان‌ها آسیب نمی‌ رسانند و حاوی موادی برای محافظت از دندان مانند ژل‌ های پوششی هستند که از دندان‌ ها و لثه‌ ها در برابر آسیب محافظت می‌ کنند.

اثربخشی

موادی که از برند شناخته شده و با کیفیت باشد، میتواند به عمق دندان‌ها نفوذ کند و آنها را سفید کند. و مواد فعال موجود در مواد این برند ها میتوانند موثرتر بر سفیدی دندان ها تاثیر بگذارند.

دوام

همانطور که میدانید بلیچینگ دندان به صورت دائمی نیست اما با استفاده از مواد با کیفیت میتوان به اثر آن دوام بخشید. مواد موجود در این محصولات باکیفیت برای بلیچینگ، به تدریج آزاد میشوند و این امر سبب میشود که دندان ها برای مدت طولانی تری سفیدی خود را حفظ کنند و همچنین این مواد از دندان ها محافظت نیز میکنند.

بهترین مواد و برند بلیچینگ دندان

معرفی برند های باکیفیت بلیچینگ

برند Ultradent(Opalescence Boost)

یکی از محبوب‌ترین و موثرترین برندهای مواد بلیچینگ دندان در جهان است. این مواد در دو غلظت 20% و 35% موجود هستند. غلظت 20% برای افراد با دندان‌های حساس مناسب است و غلظت 35% برای افراد با دندان‌های طبیعی مناسب است. همچنین به صورت ژل عرضه می ‌شوند و می‌توانند به صورت خانگی یا در مطب دندانپزشکی استفاده شوند. این برند دارای 40 درصد پراکسید هیدروژن است.

برند Ultradent (Opalescence Endo)

این برند از مواد بلیچینگ دندان، توسط دندانپزشکان سراسر جهان مورد تایید قرار گرفته‌است و یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای بلیچینگ دندان‌های بی‌عصب است. و در غلظت 35% موجود هستند که این غلظت برای سفید کردن دندان‌ های بی ‌عصب مناسب است. این مواد به صورت ژل عرضه می‌شوند و باید توسط دندانپزشک در مطب دندانپزشکی استفاده شوند.

برند White Smile (POWER WHITENING)

یکی از محبوب ‌ترین و مقرون ‌به‌ صرفه‌ ترین برندهای مواد بلیچینگ دندان در ایران است. این مواد در دو غلظت 10% و 20% موجود هستند. غلظت 10% برای افراد با دندان‌های حساس مناسب است و غلظت 20% برای افراد با دندان‌های طبیعی مناسب است. از این برند میتوان به صورت خانگی نیز استفاده کرد و به صورت ژل عرضه میشود.

برند Ultradent (Opalustre)

این برند در 3 نوع عرضه میشود که هر کدام ویژگی های و کاربرد خاص خود را دارد:

Opalescence PF

برای استفاده در مطب دندانپزشکی مناسب هستند و در غلظت های مختلفی از 15% تا 45% متغیر است. هر چه غلظت ژل بیشتر باشد، دندان ها سفیدتر می شوند. با این حال، غلظت های بالاتر برای بلیچینگ دندان، می توانند باعث تحریک لثه ها نیز شوند.

Opalescence Go

برای استفاده در منزل مناسب است. این ژل در غلظت های مختلفی موجود است که از 10% تا 20% متغیر است.

Opalescence Endo

برای استفاده در دندان های بی ‌عصب طراحی شده است. این ژل در غلظت 35% موجود است که برای سفید کردن دندان های بی‌عصب ایمن می باشد.

برند MORVA Bleach

این برند، یک برند ایرانی است و محصولات آن، در دو نوع خانگی و مطبی برای بلیچینگ دندان موجود هستند.
مواد بلیچینگ خانگی، در دو غلظت 22% و 35% موجود هستند. غلظت 22% برای افراد با دندان‌های حساس مناسب است و غلظت 35% برای افراد با دندان‌های طبیعی.
مواد بلیچینگ مطبی، در غلظت 37% موجود هستند. این مواد حاوی پراکسید کاربامید هستند که ماده فعال در ژل های سفید کننده است.

برند FMG

یک برند آلمانی است و مواد آن در دو نوع خانگی و مطبی موجود هستند.
مواد بلیچینگ خانگی، در غلظت 22% موجود هستند. این مواد حاوی پراکسید کاربامید، که ماده فعال در ژل های سفید کننده است، هستند.
مواد بلیچینگ مطبی، در غلظت های 35% و 45% موجود هستند. این مواد حاوی پراکسید کاربامید و پراکسید هیدروژن هستند که می‌توانند دندان‌ها را تا 10 درجه روشن‌تر کنند.

برند SDI

یک شرکت پیشرو در صنعت دندانپزشکی است که طیف گسترده ای از محصولات سفید کننده دندان را تولید می کند. این محصولات هم برای استفاده در مطب و هم برای استفاده خانگی مناسب هستند.
مواد بلیچینگ مطبی، حاوی غلظت های بالای پراکسید کاربامید یا پراکسید هیدروژن هستند که می توانند دندان ها را تا 10 درجه روشن‌تر کنند.
مواد بلیچینگ خانگی، حاوی غلظت های پایین‌تر پراکسید کاربامید هستند که می توانند دندان ها را تا 5 درجه روشن‌تر کنند.

 

اگر میخواهید بلیچینگ دندان انجام دهید، بهتری است با مراجعه به بهترین دندانپزشک بلیچینگ در شیراز ، با یک پزشک مشورت کنید.

 

جمع‌بندی بهترین مواد و برند بلیچینگ دندان

برای سفید کردن دندان ها، می توان از مواد بلیچینگ استفاده کرد. مواد بلیچینگ با کیفیت و برند، می توانند نتایج مطلوب تری را به همراه داشته باشند.

برخی از برندهای باکیفیت بلیچینگ دندانها عبارتند از: Ultradent، White Smile، Opalescence، MORVA Bleach، FMG و SDI.

این برندها، مواد بلیچینگ را در دو نوع خانگی و مطبی تولید می کنند. مواد بلیچینگ خانگی، معمولاً حاوی غلظت پایین تری از مواد فعال هستند و برای افراد با دندان های حساس مناسب تر هستند. مواد بلیچینگ مطبی، معمولاً حاوی غلظت بالاتری از مواد فعال هستند و برای افراد با دندان های طبیعی مناسب تر هستند.

امتیاز شما به این مطلب:
مطالب پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای بلیچینگ دندان و بهترین مواد و برند آن ارسال کنید

0 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :
واتساپ پیامک تلگرام ایمیل