جستجو
راهنمای جامع ایمپلنت در شیراز
بروزرسانی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ نویسنده : عسل ریحانی

راهنمای جامع ایمپلنت در شیراز | مراحل انجام ایمپلنت دندان

|98 بازدید
|
0 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

جراحی ایمپلنت دندان در شیراز روشی است که ریشه ‌های دندان را با پایه ‌های فلزی و پیچ مانند جایگزین می‌کند و دندان ‌های آسیب‌دیده یا از دست رفته را با دندان‌ های مصنوعی جایگزین می‌کند که بسیار شبیه به دندان ‌های واقعی عمل می کنند. جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزین مناسبی برای پروتزها یا بریج ‌کاری‌ هایی باشد که به خوبی روی هم قرار نمی‌گیرند و می‌توانند گزینه ‌ای را در زمانی که فقدان ریشه‌های طبیعی دندان اجازه نمی‌دهد پروتزهای مصنوعی یا دندان‌های بریج‌کاری را جایگزین کنند، ارائه دهد.

نحوه انجام جراحی ایمپلنت شیراز به نوع ایمپلنت و وضعیت استخوان فک شما بستگی دارد. جراحی ایمپلنت دندان ممکن است شامل چندین روش باشد. مزیت اصلی ایمپلنت شیراز، پشتیبانی محکم از دندان‌های جدید شماست – فرآیندی که نیاز به ترمیم استخوان محکم در اطراف ایمپلنت دارد. از آنجایی که این ترمیم استخوان به زمان نیاز دارد، این روند می تواند چندین ماه طول بکشد.

مراحل انجام ایمپلنت در شیراز چیست؟

فرآیند برنامه ریزی برای ایمپلنت دندان در شیراز ممکن است شامل متخصصان مختلفی باشد، از جمله پزشک متخصص دهان، فک و صورت (جراح دهان و فک و صورت)، دندانپزشک متخصص در درمان ساختارهایی که از دندان ها حمایت می کنند، مانند لثه و استخوان. (پریودنتیست)، دندانپزشکی که دندان‌های مصنوعی را طراحی می‌ کند (متخصص پروتز). از آنجایی که ایمپلنت های دندانی به یک یا چند عمل جراحی نیاز دارند، برای آماده شدن برای این فرآیند باید یک ارزیابی کامل داشته باشید، از جمله:

 • در هنگام معاینه جامع دندانپزشکی برای انجام ایمپلنت دندان ممکن است عکس های اشعه ایکس و سه بعدی دندان گرفته شود و عکس هایی با زاویه مختلف از دندان و فک شما ساخته شده باشد.
 • تاریخچه پزشکی خود را مرور کنید. در مورد هر گونه بیماری و هر دارویی که مصرف می کنید، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه و مکمل ها، به پزشک خود اطلاع دهید. اگر بیماری قلبی خاصی دارید یا ایمپلنت های ارتوپدی دارید، پزشک ممکن است قبل از جراحی آنتی بیوتیک تجویز کند تا از عفونت جلوگیری کند.
 • طرح درمان متناسب با شرایط شما، این طرح عواملی مانند تعداد دندان هایی که نیاز به تعویض دارید و وضعیت استخوان فک و دندان های باقی مانده را در نظر می گیرد.

برای کنترل درد، گزینه های بیهوشی حین جراحی شامل بی حسی موضعی، آرام بخش یا بیهوشی عمومی است. با متخصص دندانپزشکی خود در مورد اینکه کدام گزینه برای شما بهترین است صحبت کنید. دندانپزشک متخصص ایمپلنت در شیراز بسته به نوع بیهوشی شما، در مورد خوردن و آشامیدن قبل از جراحی به شما آموزش می دهد. اگر آرام بخش یا بیهوشی عمومی دارید، برنامه ریزی کنید که بعد از جراحی از شخصی بخواهید که شما را به خانه ببرد و انتظار داشته باشید که بقیه روز را استراحت کنید.

راهنمای جامع ایمپلنت در شیراز

نحوه انجام ایمپلنت شیراز

روش کاشت دندان یک فرآیند پیچیده است که به مهارت، تخصص و درک جامع از ارتباط بین لثه، دندان و استخوان زیرین نیاز دارد. پریودنتیست ها متخصصین دندانپزشکی هستند که در کاشت ایمپلنت های دندانی و همچنین پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های پریودنتال تخصص دارند تا به بیماران در دستیابی به سلامت و عملکرد مطلوب دهان و دندان کمک کنند. اگر به دنبال ایمپلنت های دندان دائمی در شیراز هستید، انتخاب یک پریودنتیست برای انجام عمل ایمپلنت دندان بهترین اقدام برای اطمینان از دریافت مراقبت و درمان تخصصی کاشت دندان است. جراحی ایمپلنت دندان در شیراز معمولاً یک جراحی سرپایی است که به صورت مرحله‌ ای انجام می‌شود و زمان بهبودی بین دو عمل وجود دارد. فرآیند کاشت ایمپلنت دندان در شیراز شامل مراحل مختلفی است که عبارتند از:

 1. برداشتن دندان آسیب دیده
 2. آماده‌سازی استخوان فک (پیوند)، در صورت نیاز
 3. کاشت ایمپلنت دندان
 4. رشد و بهبود استخوان و قرار دادن تکیه گاه
 5. قرار دادن دندان مصنوعی

کل فرآیند ممکن است از ابتدا تا انتها چندین ماه طول بکشد. بیشتر آن زمان به درمان و انتظار برای رشد استخوان جدید در فک شما اختصاص دارد. بسته به شرایط شما، روش خاص انجام شده یا مواد مورد استفاده، گاهی اوقات می توان مراحل خاصی را با هم ترکیب کرد.

شرایط پس از عمل کاشت ایمپلنت و التیام بافت‌ها چگونه است؟

پس از عمل باید مسکن مصرف کنید. مسکن‌های بدون نسخه برای کنترل درد و ناراحتی حاصل از عمل جراحی کاشت ایمپلنت، کفایت می‌کند. دستورالعمل دقیق مراقبت‌های خانگی را دندان‌پزشک به اطلاع شما می‌رساند. در صورتی که متوجه خونریزی غیرطبیعی، درد غیرقابل کنترل یا علایم عفونت شدید فوراً با دندانپزشک متخصص کاشت دندان در شیراز تماس بگیرید.

نکاتی که باید قبل از انجام ایمپلنت در نظر داشته باشید:

 • قبل از انجام ایمپلنت، لازم است که بهداشت دهان و دندان خود را به طور کامل رعایت کنید.
 • اگر بیماری‌های خاصی مانند دیابت یا پوکی استخوان دارید، حتماً قبل از انجام ایمپلنت به دندانپزشک خود اطلاع دهید.
 • در دوران بارداری و شیردهی نباید ایمپلنت انجام داد.

هزینه ایمپلنت در شیراز

با توجه به اینکه درمان ایمپلنت دندان در شیراز برای هر بیمار یک اندازه نیست. هزینه به محل و پیچیدگی ایمپلنت بستگی دارد. هر درمان ایمپلنت دندان برای رفع نیازهای منحصر به فرد هر بیمار شخصی سازی شده است. بنابراین، سرمایه گذاری ایمپلنت دندان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه درمان ایمپلنت دندانی شما می تواند به تعداد دندان هایی که نیاز به تعویض دارند (ایمپلنت های دندانی یک یا چندگانه) و نوع ایمپلنت دندانی انتخاب شده بستگی داشته باشد. روش های اضافی، مانند لیفت سینوس یا پیوند استخوان، می تواند به کل هزینه اضافه کند.

اگر به دنبال این هستید که قبل از هرچیزی از هزینه به روز و دقیق ایمپلنت دندان در شیراز اطلاع کسب کنید. با جستجو دندانپزشک موردنظر خود در قسمت جستجوی دندانپزشکان ایران، از طریق گزینه مشاوره آنلاین اطلاعات لازم را کسب کنید.

راهنمای جامع ایمپلنت در شیراز

معرفی بهترین دندانپزشکان ایمپلنت در شیراز

انتخاب یک دندانپزشک متخصص و باتجربه برای انجام ایمپلنت بسیار مهم است. در اینجا تعدادی از بهترین دندانپزشکان ایمپلنت در شیراز را معرفی می‌کنیم:

دکتر معین هنرور تخصص درمان ریشه (اندودانتیکس)

وی چند سالی است که به صورت تخصصی در درمان ریشه و اصلاح دندان های پوسیده و از دست رفته با استفاده از ایمپلنت و طرح لبخند (سرامیک یا کامپوزیت) در شهر شیراز فعالیت می کند.

آدرس: شیراز، معالی آباد، ابتدای دوستان، ساختمان الوند، طبقه اول، واحد 104 – شماره تماس: 07136340570

دکتر مریم ایزدی

مریم ایزدی با بیش از 12 سال سابقه کار در مطب خصوصی خود در طیف وسیعی از خدمات دندانپزشکی از جمله پروتز، لمینت و ایمپلنت دندان تخصص دارد.

آدرس: شیراز ، خیابان قصردشت، کوچه بیست 20، روبروی خیابان برق ، جنب مرکز خرید ، طبقه دوم – شماره تماس: 07132330839

دکتر سجادی

مرکزایمپلنت دکتر سجادی با هدف بالا بردن سطح خدمات ایمپلنت دندان به مراجعینی که نیاز به درمان های پیچیده و حرفه ای دارند تجهیز و تأسیس گردید. استفاده از تجهیزات درمانی به روز دندانپزشکی همراه با بکارگیری برندهای معروف ایمپلنت دندان و همچنین با بهره‌گیری از لابراتور دندانپزشکی مدرن و دیجیتالی ، رضایت مراجعین را از درمان افزایش داده است. دقت در کیفیت استرلیزاسیون و استفاده از وسایل پک و یکبار مصرف برای بیماران از دیگر ویژگی های این مرکز می باشد.
آدرس مطب : شیراز، بلوار معالی آباد، نبش خیابان دوستان، ساختمان الوند- طبقه چهارم، واحد 404 – شماره تماس: 07136342222

دکتر ایمان ایزدپناه 

شیراز، خیابان زند، جنب هتل پارس، ساختمان ظفر، طبقه 3 – شماره تماس : 07132301812

دکتر مریم روستا 

شیراز، بلوار بعثت، نرسیده به فلکه سنگی، بین کوچه 33 و 35 – شماره تماس 07136482103

دکتر امید توکل

دکتر امید توکل عضو هیئت علمی و مدیر گروه پروتزهای دندانی دانشگاه آزاد شیراز، دانشکده دندانپزشکی است. وی همچنین به عنوان رئیس کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد شیراز فعالیت می کند و پیش از این نیز عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی شیراز و دانشکده دندانپزشکی رفسنجان بوده است. دکتر توکل همچنین مدرس و برگزار کننده دوره های آموزشی ایمپلنت و زیبایی دندانپزشکان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز می باشد. زمینه های تخصصی او شامل ایمپلنت های دندانی، روکش ها، طراحی لبخند، لمینت های دندانی و کامپوزیت ها است.

آدرس: شیراز، قصر دست ، روبروی مخابرات ولیعصر ، ساختمان پلاتین – شماره تماس: 07136290414

راهنمای انتخاب دندانپزشک متخصص ایمپلنت دندان در شیراز

قبل از هر چیزی در هنگام انتخاب دندانپزشک برای ایمپلنت دندان در شیراز به تجربه و تخصص ایشان در این زمینه توجه داشته باشید. با بررسی تعداد ایمپلنت های و نتایج درمان بیماران می توانید اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید. همچنین داشتن تجهیزات و فناوری مدرن برای انجام ایمپلنت در شیراز می تواند به بهبود نتایج درمانی و کاهش زمان درمان تاثیر گذار باشد.

مزایای ایمپلنت دندان در شیراز چیست؟

ایمپلنت دندان عموما دوام بسیار بالایی دارد و به عنوان بهترین روش کاشت دائمی دندان شناخته می شود. دندان های ایمپلنت شده بعد از اتصال روکش از نظر ظاهر و عملکرد کاملا مشابه دندان های واقعی هستند. سایر مزایای ایمپلنت نسبت به روش های دیگر کاشت دندان:

 • دوام بالا: ایمپلنت روشی دائمی است و حداقل ۱۰ تا ۱۵ سال عمر می کند.
 • پیشگیری از تحلیل فک
 • ظاهر طبیعی و حس مشابه دندان واقعی در دهان
 • کمک به استحکام دندان های مجاور
 • زیبایی ظاهری و بازیابی لبخند جذاب شما
 • عملکرد مشابه دندان واقعی و بهبود جویدن غذا و صحبت کردن
 • تقویت قدرت فک
 • بهبود رضایت از زندگی و اعتماد بنفس

عوارض ایمپلنت دندان چیست؟

مانند هر جراحی دیگری، جراحی ایمپلنت دندان نیز خطراتی برای سلامتی دارد. با این حال، مشکلات نادر هستند و زمانی که رخ می دهند معمولا جزئی هستند و به راحتی قابل درمان هستند. خطرات عبارتند از:

 • عفونت در محل ایمپلنت
 • آسیب به ساختارهای اطراف، مانند سایر دندان ها یا رگ های خونی
 • آسیب عصبی، که می تواند باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در دندان ها، لثه ها، لب ها یا چانه طبیعی شما شود.
 • مشکلات سینوسی، زمانی که ایمپلنت های دندانی قرار داده شده در فک بالا به داخل یکی از حفره های سینوسی شما بیرون زده است.
 • ممکن است بعد از انجام ایمپلنت، عوارضی مانند درد، تورم و خونریزی رخ دهد.

برای اینکه یه مقاله کامل و جامع تر درباره اینکه ایمپلنت چیست را بخونید حتما مقاله درج شده در سایت دندانپزشکان ایران مطالعه کنید.

سوالات متداول درباره ایمپلنت

 • آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

جراحی ایمپلنت معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و دردی ندارد. ممکن است بعد از جراحی، کمی درد و تورم را تجربه کنید که با داروهای مسکن قابل کنترل است.

 • چه مدت طول می‌کشد تا ایمپلنت دندان انجام شود؟

کل فرایند ایمپلنت دندان، از معاینه و مشاوره تا قرار دادن روکش ایمپلنت، معمولاً چند ماه طول می‌کشد.

 • آیا ایمپلنت دندان برای همه افراد مناسب است؟

ایمپلنت دندان برای اکثر افراد مناسب است. با این حال، در برخی موارد مانند افراد مبتلا به بیماری‌های خاص، ایمپلنت دندان ممکن است مناسب نباشد.

سخن پایانی درباره ایمپلنت

اکثر ایمپلنت های دندانی در شیراز موفق هستند. با این حال، گاهی اوقات، استخوان به اندازه کافی با ایمپلنت فلزی ترکیب نمی شود. برای مثال سیگار کشیدن ممکن است به شکست ایمپلنت و عوارض کمک کند. اگر استخوان به اندازه کافی جوش نخورد، ایمپلنت برداشته می‌شود، استخوان تمیز می‌شود و می‌توانید در حدود سه ماه دیگر این روش را امتحان کنید. بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید. درست مانند دندان های طبیعی خود، ایمپلنت ها، دندان های مصنوعی و بافت لثه را تمیز نگه دارید. برس های طراحی شده خاص، مانند یک برس بین دندانی که بین دندان ها می لغزند، می توانند به تمیز کردن گوشه ها و برآمدگی های اطراف دندان ها، لثه ها و پایه های فلزی کمک کنند.

به طور منظم به دندانپزشک متخصص ایمپلنت دندان در شیراز خود مراجعه کنید. برای اطمینان از سلامت و عملکرد مناسب ایمپلنت های خود، معاینات دندانپزشکی را برنامه ریزی کنید و توصیه های مربوط به تمیز کردن حرفه ای را دنبال کنید.
از عادت های مضر خودداری کنید. اقلام سفت مانند یخ و آب نبات های سفت را نجوید که می توانند تاج یا دندان های طبیعی شما را بشکنند. از تنباکو و محصولات کافئین دار لکه دار دندان خودداری کنید. اگر دندان قروچه می کنید درمان شوید. ما در سایت دندانپزشکان ایران سعی کرده ایم بهترین متخصصین ایمپلنت شیراز را به شما معرفی کنیم. با رعایت تمامی نکات ذکر شده و دریافت مشاوره می توانید بهترین نتیجه را از کاشت دندان خود داشته باشید.

منابع: mayoclinic.org و ایمپلنت دندان ویکی پدیا و healthline.com

امتیاز شما به این مطلب:
5/5 - (3 رای)
مطالب پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای راهنمای جامع ایمپلنت در شیراز | مراحل انجام ایمپلنت دندان ارسال کنید

0 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :
واتساپ پیامک تلگرام ایمیل