جستجو
بهترین برند ایمپلنت دندان انواع ایمپلنت سوئیسی آمریکایی کره ای آلمانی
بروزرسانی: ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ نویسنده : امین روغنیان

بهترین برند ایمپلنت دندان انواع ایمپلنت سوئیسی آمریکایی کره ای

|120 بازدید
|
0 کامنت
مطالعه: 3 دقیقه

اگر قصد کاشت دائمی دندان به روش ایمپلنت را دارید، حتما با مقالات متعددی درباره بهترین برند ایمپلنت دندان در شیراز یا دنیا مواجه شده‌اید. نزدیک به ۱۵۰ مارک ایمپلنت در جهان وجود دارد و تعداد زیادی از آنها در ایران با قیمت مختلف در دسترس هستند. طبیعی است برای کاشت دندان دائمی با عملی که هزینه و وقت زیادی می‌گیرد باید درباره دکتر و برند خوب تحقیق کنید. ما در این مقاله دندانپزشکان ایران به بزرگترین و بهترین برندهای ایمپلنت دندان در دنیا با توجه به عوامل مختلف کیفیت، دوام و اعتبار بین المللی پرداختیم.

بهترین برند های ایمپلنت دنیا اشترومن نوبل بایوکر اوستم بایوهورایزن

ما به مهمترین سوالاتی که شاید بپرسید در ادامه جواب می‌دهیم:

 • بهترین برند ایمپلنت در جهان مال کدام کشور است؟
 • بهترین مارک ایمپلنت دندان را چگونه انتخاب کنیم؟
 • در انتخاب ایمپلنت مهمترین عوامل که باید در نظر بگیریم چیست؟

ضمن معرفی بهترین برندهای ایمپلنت در جهان، شما می توانید با بهترین برندها به تفکیک کشور در ادامه آشنا شوید.

بهترین برند های ایمپلنت دنیا

همه برندهای برتر علاوه بر تضمین دوام طولانی، کیفیت مواد اولیه، قطعات و گارانتی طولانی باید از نظر علمی و پژوهشی (تعداد پتنت) نیز در جهان مطرح باشند. معمولا بهترین انواع ایمپلنت به ترتیب از برندهای سوئیسی (مانند اشترومن)، آمریکایی، آلمانی و کره‌ای هستند. البته انواع چینی، ترکیه‌ای و ایرانی نیز در بازار ایران وجود دارند که قیمت مناسب‌تری دارند.

۱۱ برند برتر ایمپلنت دندان از همه دنیا

با این حساب لیست برخی از بهترین و شناخته شده ترین برند های ایمپلنت در دنیا شامل:

 1.  ایمپلنت سوئیسی اشترومن Straumann
 2. نوبل بایوکر Nobel Biocare سوئیس (Danaher)
 3. ایمپلنت آمریکایی بایوهورایزن Biohorizons
 4. دنتسپلای سیرونا Dentsply Sirona آمریکا
 5. ایمپلنت دایرکت Implant Direct آمریکایی
 6. بگو BEGO آلمانی
 7. یوروتکنیکا Euroteknika فرانسه ای
 8. ایمپلنت اوستم OSSTEM کره
 9. ایمپلنت دیو DIO کره‌ای
 10. زیمر بایومت Zimmer Biomet آمریکا
 11. مگاژن کره MegaGen Implant

لازم به ذکر است که ایمپلنت یک سرمایه گذاری مادام العمر برای دهان و دندان شما است. معمولا اگر مشکلاتی مانند پس زدن یا حساسیت به آلیاژ فلزی ایمپلنت در بازه ۶ ماه تا یک ساله بعد از عمل کاشت آن اتفاق می افتند.

همه چیز درباره حساسیت به ایمپلنت: از علت تا علائم و تشخیص

انواع ایمپلنت سوئیسی

شرکت های سوئیسی شناخته شده ترین و معتبرترین برندهای ایمپلنت در جهان هستند. بسیار از تکنولوژی ها و روش های ایمپلنت که امروزه توسط شرکت های مختلف استفاده می‌شوند مدیون تحقیقات دندانپزشکی و نوآوری های شرکت‌هایی مانند اشترومن سوئیس است.

به‌طور کلی قیمت ایمپلنت سوئیسی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون است. بنابراین با اینکه این برندها از نظر هزینه شاید گرانترین باشند اما می‌توانید بابت جنس، دوام و درصد موفقیت بالای آنها مطمئن باشید.

بهترین دندانپزشک متخصص ایمپلنت شیراز را بشناسید و نوبت آنلاین بگیرید.

بهترین ایمپلنت سوئیسی برند اشترومن Straumann

۱. ایمپلنت اشترومن Straumann

اشترومن معروف ترین و گرانترین برند ایمپلنت در دنیا است که سال ۱۹۵۴ در سوئیس تاسیس شد. برند اشترومن بخاطر کیفیت و دوام بالا (بیش از ۳۰ سال)، تکنولوژی پیشرفته و گارانتی مادام العمر در دنیا به عنوان بهترین برند ایمپلنت شناخته می‌شود. ایمپلنت های این برند از آلیاژ ۸۵٪ تیتانیوم گرید ۴ و ۱۵٪ زیرکونیا ساخته می شود و به سرعت به استخوان جوش می‌خورد.

به علت ایمنی و درصد موفقیت بالا در شرایط مختلف، دندانپزشکان Straumann را برای ایمپلنت های پیچیده و موارد خاص توصیه می‌کنند. البته به همین دلیل این ایمپلنتهای برند اشترومن معمولا قیمت بسیار بالاتری نسبت به مارکهای دیگر دارد.

برند سوئیسی نوبل بایوکر Nobel Biocare

۲. نوبل بایوکر Nobel Biocare

شرکت سوئیسی نوبل بایوکر تجربه و اعتبار بالایی (تاسیس ۱۹۸۱) در طراحی و ساخت ایمپلنت دندان دارد. کمپانی نوبل بایوکر از بهترین برندها از نظر دندانپزشکان و بیماران است. یکی از مزایای این مارک، تنوع انواع ایمپلنت مانند مخروطی (tapered)، استوانه ای (cylindrical) و … برای شرایط مختلف فک و استخوان بیمار است.

نوبل بایوکر که اکنون جزئی از شرکت داناهر (Danaher) است، نسبت کیفیت به قیمت بالا و رضایت بخشی دارد. با این که این برند از بهترین برند ها در زمینه تحقیق و تولید ایمپلنت است، در مقایسه با اشترومن در کلاس و رتبه پایینتری است.

۳. ایمپلنت برند ires

برند ires سال ۲۰۱۴ در سوئیس ایجاد شد و با اینکه در ایران نسبتا معروف است در جهان چندان شناخته شده نیست.

بهترین ایمپلنت برای زنان باردار چیست؟

طبق توصیه متخصصان دندانپزشکی آمریکا (ADA) و زنان و زایمان آمریکا (ACOG) امکان ایمپلنت از سه ماهه دوم بارداری وجود دارد.

با این حال اغلب دندانپزشکان توصیه می کنند زنان حامله تا بعد از زایمان برای کاشت دندان با ایمپلنت صبر کنند و عمل را به تعویق بیندازند. بیشتر درباره ایمپلنت دندان در بارداری : ایمپلنت در دوران حاملگی خطرناک است؟ بخوانید.

ایمپلنت های دندان کره‌ای

معمولا برندهای ایمپلنت کره‌ای در عین کیفیت خوب یا قابل قبول، قیمت مناسبی نیز دارند. ضمن اینکه در اکثر نقاط جهان نمایندگی دارند و برای دسترسی به گارانتی مشکلی نخواهید داشت. با این وجود ایمپلنت‌های ساخت کره ارزانتر هستند و کیفیت کمتری نسبت به برندهای سوئیسی و آمریکایی دارند.

معروفترین کمپانی و برند های ایمپلنت های کره‌ای:

یکی از بهترین گزینه ها برای بیماران در ایران برند ایمپلنت‌های کره ای هستند که هم کیفیت قابل قبول دارند و هم قیمت ارزان. ایمپلنت های کره‌ای بین ۱۰ تا ۱۳ میلیون قیمت دارند.

بهترین برند های کره‌ای ایمپلنت اوستم OSSTEM IMPLANT

۱. ایمپلنت اوستم OSSTEM IMPLANT

اوستم اولین و بزرگترین سازنده ایمپلنت کشور کره جنوبی است که در سال ۱۹۹۲ تاسیس شده است. مانند سایر برندهای کره‌ای اوستم مزایایی مانند قیمت مناسب، جنس خوب مواد اولیه و قطعات و اعتبار جهانی بالایی دارد.

برند ایمپلنت اوستم کره‌ای کیفیت و درصد موفقیت بالایی دارد اما از معایب آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای همه انواع بافت استخوانی مناسب نیست.
 • در موارد خاص و پیچیده بهتر است از انواع اروپائی مانند ایمپلنت اشترومن برای افزایش درصد موفقیت استفاده شود.

۲. دیو DIO

کمپانی دیو کره جنوبی از شرکت های پیشرو در زمینه دندانپزشکی دیجیتال و ساخت پروتز است. شرکت DIO در ۱۹۸۸ تاسیس شد اما ایمپلنت های این برند سابقه نسبتا کوتاهی در بازار دارند و چندان معروف نیستند. با این وجود ایمپلنت دیو از بهترین مارک های ایمپلنت دندان است که ترکیبی از تکنولوژی جدید و قیمت پایین دارد.

بهترین برند های کره‌ای ایمپلنت مگاژن MegaGen Implant

۳. مگاژن MegaGen Implant

شرکت مگاژن از برندهای جدیدتر ایمپلنت کره‌ای است که توسط یک تیم جراح دندانپزشک در ۲۰۰۲ تاسیس شد. معروف ترین محصول مگاژن ایمپلنت AnyRidge است که کم تهاجمی است و سریع به استخوان فک جوش می‌خورد (osteointegration).

از مزایای انی ریج (AnyRidge) مگاژن می توان به دوام بالا، تنوع سایزها و امکان استفاده برای استخوان های نرم و تراکم پایین اشاره کرد. البته دندانپزشکان می‌گویند شیار پیچ (فیکسچر) ها «تهاجمی» است و می تواند باعث نکروز بافت در اثر فشار زیاد شود.

بهترین برند های ایمپلنت آمریکایی

به‌طور کلی درصد موفقیت ایمپلنت دندان بسیار بالا است مخصوصا اگر از بهترین برند های آمریکایی و سوئیسی استفاده می کنید. طبق تحقیقات پزشکی در آمریکا (، میانگین درصد موفقیت ایمپلنت بیش از ۹۵٪ است.

علائم شکست خوردن و پس زدن ایمپلنت دندان چیست؟

براساس تحقیق موسسه بیوتکنولوژی NIH در بازه ۵ ساله ۹۷.۱٪ ایمپلنت ها موفق هستند و بدون مشکل جوش می‌خورند.

The overall success rate for implants was 97.1% at 5-year post-loading. (NCBI)

طبق تحقیق دیگری در ۲۰۲۳، در بازه میانگین ۱۳.۴ سال نیز ۹۴.۶٪ بدون بروز حساسیت یا عوارض، کارایی خود را حفظ می کنند.

In general, dental implants have a high survival (94.6%) rate after a mean period of 13.4 years of follow-up

۱. زیمر بایومت Zimmer Biomet

زیمر بایومت در سال ۲۰۱۵ از ادغام دو غول صنعت دندانپزشکی یعنی زیمر و بایومت شکل گرفت. اکنون این شرکت آمریکایی از بهترین، بزرگترین و شناخته شده ترین تولیدکنندگان ایمپلنت در جهان است.

ایمپلنت های زیمر بایومت به دلیل کیفیت بالا، تنوع و تکنولوژی مدرن شهرت دارند. این شرکت طیف وسیعی از ایمپلنت ها را برای نیازهای مختلف بیماران ارائه می دهد، از جمله ایمپلنت های معمولی، ارتفاع کم و ایمپلنت فوری.

بهترین برند های ایمپلنت آمریکایی بایوهورایزن biohorizons

۲. بایوهورایزن biohorizons

این شرکت که در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد، بر روی ایمپلنت های مخروطی و پروتز های هگز (hex) در دندانپزشکی تمرکز دارد. این برند بخاطر ثبات و استحکام فیکسچر در استخوان فک و استفاده از روشهای نوآورانه معروف است. بایوهورایزن همچنین در زمینه ایمپلنت فوری (یک روزه)، کاشت در بافت نرم (AlloDerm SELECT RTM) و تجهیزات (کیت) مجهز کاشت شناخته می‌شود.

بهترین برندهای ایمپلنت آمریکایی دنتسپلای سیرونا Dentsply Sirona

۳. دنتسپلای سیرونا Dentsply Sirona

این شرکت نیز از ادغام دو شرکت پیشرو در دندانپزشکی یعنی دنتسپلای و سیرونا در سال ۲۰۱۴ شکل گرفت. دنتسپلای سیرونا طیف گسترده ای از محصولات و پروتزهای دندانپزشکی از جمله ایمپلنت را طراحی و تولید می‌کند. ایمپلنت های برند دنتسپلای سیرونا به تکنولوژی طراحی مدرن و سهولت کاشت برای بیمار و دندانپزشک معروف هستند.

بهترین برند های ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت های آلمانی کیفیت بسیار بالا و قیمت متناسب دارند و معمولا ارزانتر از مارک‌های سوئیسی هستند. بزرگترین شرکت های آلمانی ساخت پروتز دندانپزشکی کملاگ، بگو و ICX هستند که دو مورد آخر در ایران معروف تر هستند.

۱. ایمپلنت بگو BEGO

کمپانی بگو از قدیمی ترین و معتبرترین شرکت های تجهیزات دندانپزشکی در جهان است که ۱۸۹۰ در آلمان تاسیس شد. البته اندازه این برند متوسط است سهم بزرگی از بازار را ندارد. تجهیزات و ابزار بگو BEGO قابل اعتماد، با کیفیت و ترکیبی از ایمنی و دوام هستند.

۲. ایمپلنت ICX

ICX از بهترین برندهای ایمپلنت آلمانی در ایران و جهان است که در سال ۲۰۰۰ تاسیس شده است. ایمپلنت ICX بخاطر تیتانیوم گرید بالا و تکنولوژی خاص SLA، دوام طولانی دارد و سریع جوش می‌خورد. به همین دلیل دندانپزشکان متخصص ایمپلنت استفاده از آن را توصیه می کنند.

انواع برند اسرائیلی ایمپلنت دندان

۱. ایمپلنت MIS

برند MIS سال ۱۹۹۵ در اسرائیل موفق به تولید اولین ایمپلنت دندان خود شد. شرکت MIS از برندهای معروف انواع پروتز و تجهیزات دندانپزشکی است که بیش از ۵۰ دفتر در کشورهای مختلف جهان دارد.

 • ۲. برند دندانپزشکی A.B.

سایر برندهای معروف ایمپلنت از کشورهای دیگر

تعداد برندها به دلایلی مانند پیشرفت سریع تکنولوژی و رقابت زیاد در صنعت پر سود پروتز و ایمپلنت دندانپزشکی بسیار زیاد است.

 • ایمپلنت ترکیه‌ای DTI که سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و برندی نسبتا ارزان (قیمت کمتر از مارک کره‌ای مانند مگاژن) محسوب می‌شود.
 • آسرتا تک سوئد Astra Tech: این شرکت سوئدی تولیدکننده انواع پروتز دندان و تجهیزات پیشرفته پزشکی است که از سال ۱۹۹۱ شروع به فعالیت کرد. البته این شرکت الان جزئی از Nobel Biocare است.
 • برند برزیلی Neodent (تاسیس 1993)

افراد زیادی هستند که قصد کاشت دندان دارند اما نمی توانند هزینه برندهای برتر اروپایی و آمریکایی را پرداخت کنند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید می توانید برای ایمپلنت اقساطی در شیراز یا ارزانترین برندها مانند ایرانی، چینی و ترکیه ای اقدام کنید.

سخن پایانی: مهمترین عوامل در انتخاب ایمپلنت چیست؟

انتخاب برند ایمپلنت دندان، تصمیمی مهم است که بر موفقیت‌آمیز بودن جراحی کاشت و طول عمر ایمپلنت تاثیر بسزایی دارد. بنابراین باید عوامل موثر بر انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان را مدنظر قرار دهید:

 • سابقه و اعتبار برند: برندهای معتبر با سابقه‌ی طولانی مانند اشترومن سوئیس و زیمر بایومت آمریکا درصد موفقیت بیشتری (تا ۹۹٪) دارند.
 • داشتن استاندارد و تاییده بین‌المللی: اگر به دنبال ارزانترین برندها هستید حتما مطمئن شوید ایمپلنت تاییده FDA آمریکا یا CE اروپا دارد. در غیر این صورت باید به کیفیت و ایمنی آن شک کنید.
 • نرخ موفقیت ایمپلنت: ایمپلنت باید تا چندین سال بعد از کاشت نرخ موفقیت بالا داشته باشد. معمولا برندهای قدیمی‌تر (نوبل بایوکر و بایوهورایزن) تحقیقات متعددی در زمینه دوام و عمر محصولات خود دارند.
 • تجربه و تخصص دندانپزشک: علاوه بر کیفیت و جنس ایمپلنت، مهارت و تجربه دندانپزشک جراح (ایمپلنتولوژیست) از عوامل اصلی موفقیت یا شکست ایمپلنت دندان است. با دندانپزشکان ایران از بهترین متخصص ایمپلنت در شیراز یا شهر خود نوبت مشاوره بگیرید.

 

منبع: بهترین برند های ایمپلنت دنیا از نظر اعتبار، کیفیت و سهم در بازار جهانی از:

patsnap global ranking و تجربیات دندانپزشکان انجمن osseonews و Thantakit

امتیاز شما به این مطلب:
5/5 - (3 رای)
مطالب پیشنهادی

سوالات و نظرات خود را برای بهترین برند ایمپلنت دندان انواع ایمپلنت سوئیسی آمریکایی کره ای ارسال کنید

0 کاربر تا الان نظر داده اند

اشتراک گذاری با دوستان از طریق :
واتساپ پیامک تلگرام ایمیل